Ako si udržať uši dlhšie čisté

6469

Hoci je prítomnosť ušného mazu úplne normálna a dokonca pomáha chrániť zvukovody pred infekciami, všetci chceme mať uši čisté. Ak však používate vatové tyčinky na čistenie vnútornej strany uší, môžete si v skutočnosti poškodiť zdravie. Ukázalo sa, že existuje mnoho iných jednoduchých a zdravých spôsobov, ako zabezpečiť, aby vaše uši zostali čisté.

1. Znížte množstvo kofeínu.

e1 2
Photo by BrightSide

Hoci nič vám ráno nepomôže lepšie sa prebudiť ako šálka horúcej kávy, jej príliš časté pitie môže vyvolať veľa mazu v ušiach. Ak si neviete predstaviť deň bez svojej šálky kávy, zvážte, či by ste nemali absolvovať mikrosací zákrok na odstránenie ušného mazu u odborníka. Ak chcete znížiť riziko vzniku nánosov ušného mazu, skúste postupne znižovať konzumáciu kofeínu.

2. Zahoďte vatové tyčinky.

e2 2
Photo by BrightSide

Čistenie uší vatovými tyčinkami sa môže zdať ako najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť ušného mazu, ale v skutočnosti môže spôsobiť presný opak. Vatové tyčinky môžu podráždiť váš zvukovod a zatlačiť ušný maz späť dovnútra, čo značne sťaží jeho odstránenie. Namiesto používania vatových tyčiniek si uši umyte trochou mydla a osušte ich tenkým uterákom.

3. Vyskúšajte olivový olej.

e3 1
Photo by BrightSide

Olivový olej má veľa zdravotných výhod a okrem hydratácie pokožky a ochrany pred srdcovými ochoreniami vám môže pomôcť udržať uši dlhšie čisté. Ak si raz týždenne dáte do uší trochu olivového oleja, zmäkčíte ušný maz a dokonca ho podporíte, aby sa prirodzene dostal z ucha von.

4. Dodržujte pitný režim.

e4 2
Photo by BrightSide

Pitie dostatočného množstva vody je absolútne nevyhnutné pre vaše celkové zdravie a pohodu a môže vám tiež pomôcť udržať si čisté uši. Hydratácia stimuluje zvukovody a pomáha ich čistiť. A keďže pitie dostatočného množstva vody pomáha udržiavať rovnováhu tekutín, môže prirodzene pomôcť znížiť hromadenie ušného mazu.

5. Nečistite si vnútornú stranu uší.

e5 2
Photo by BrightSide

Aj keď sa môže zdať lákavé čistiť si vnútornú stranu uší, v skutočnosti to môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Odporúča sa čistiť len vonkajšiu časť, a ak nepracujete v špinavom alebo prašnom prostredí, na udržanie čistoty uší by mala stačiť každodenná sprcha a utieranie vonkajšej časti a oblasti za ušami vlhkou handričkou.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.