Ako spáliť extra kalórie bez toho, aby ste museli chodiť do posilňovne? Toto je 6 účinných spôsobov

2070

Zatiaľ čo cvičenie a zdravá strava vám určite pomôžu zostať fit, existujú aj iné, nezvyčajnejšie spôsoby spaľovania kalórií. Takmer všetky sú časovo nenáročné a pokiaľ sa budú vykonávať pravidelne, pomôžu vám dostať sa do formy bez toho, aby ste trávili hodiny v posilňovni.

1. Horúca sprcha 

df39e25d81aa20dd5e1a4c00a8

Horúca sprcha je príjemný spôsob, ako si večer oddýchnuť a odplaviť z tela stres. Jedna hodina strávená v horúcej sprche alebo kúpeli môže zmyť dokonca aj kilá navyše. Ak sa sprchujete v horúcej vode, vaše telo musí viac pracovať, aby si udržalo normálnu teplotu, čo vám zase pomáha spáliť väčšie množstvo kalórií. Štúdie ukázali, že hodinová horúca sprcha alebo kúpeľ môže spáliť až 130 kalórií. 

2. Pitie studenej vody 

4409755de8832a2f43b02b4439

Zostať hydratovaný je dôležité pre vaše celkové zdravie a pohodu. Vedeli ste však, že spôsob, akým pijete vodu, môže v skutočnosti zvýšiť aj vaše spaľovanie kalórií? V prípade, že uprednostňujete teplú vodu alebo vodu izbovej teploty, pridaním kociek ľadu môžete zhodiť pár kíl navyše. Ak pijete studenú vodu, vaše telo ju musí zohriať na telesnú teplotu, čo dočasne naštartuje váš metabolizmus

3. Čuchanie vanilky 

2ce0e450f2b6971542a6d73eb6

Niektoré vône môžu skutočne prispieť k chudnutiu. Vedci zistili, že ľudia s nadváhou, ktorí nosili náplasť s vôňou vanilky, pociťovali menšiu chuť na sladké. Ak sa vám nepáči predstava nosenia náplasti, rozhodnite sa pre parfum s vôňou vanilky, vďaka ktorému budete nielen príjemne voňať, ale ako bonus, vanilková vôňa potlačí chuť do jedla. 

4. Domáce práce 

b0f32252779357e96439570dbc

Umývanie podlahy a riadu môže byť síce otravné, ale keď zistíte, že vám táto činnosť pomôže schudnúť, prehodnotíte svoje názory a do práce sa pustíte v plnom nasadení. Nielenže si udržíte čistý domov, ale napríklad hodinové umývanie riadu, vám pomôže spáliť 100 kalórií a 35-minútové čistenie kúpeľne spáli toľko kalórií ako 35-minútová chôdza na bežiacom páse.

5. Pitie zeleného čaju 

c87aee58fc84a676fb6434343c

Zelený čaj je plný antioxidantov a okrem toho, že vaša pleť po ňom vyzerá mladšie, dokáže aj efektívne spaľovať kalórie. Keďže obsahuje kofeín a katechíny, môže naštartovať váš metabolizmus a pomôcť vášmu telu ľahšie odbúravať tuk. Dôležitou informáciou je, že len jedna šálka zeleného čaju denne to nedokáže, štúdie ukázali, že potrebujete vypiť 3 až 5 pohárov denne, aby ste videli výsledky. 

6. Znížte teplotu

11928e54e78237e475232af42d

Rovnako ako popíjanie studenej vody, aj pobyt v chladnej miestnosti môže mať svoje výhody. Štúdie ukázali, že zníženie izbovej teploty môže spustiť spaľovanie kalórií a prispieť k zníženiu hmotnosti.

Počuli ste už o niektorom z týchto spôsobov spaľovania kalórií? Čo pomáha vám udržať vaše telo vo forme? 

ZDROJ

foto: brightside

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.