Kúpiť si dnes rúško je takmer nemožné a ešte horšie je to s kúpou rúška pre deti. Preto sa mnohí uchyľujú k tomu, že si ich vyrábajú doma sami a dobre robia. Navyše, rúško vyrobené doma má výhodu oproti jednorazovému v tom, že ho možno využívať opakovane. A ak máte aj vy doma deti, mali by ste myslieť na ich bezpečnosť a tiež na to, že veľkosť ich tváre je omnoho menšia, preto im nemôžete nasadiť rúško pre dospelého.

Návod ako ušiť rúška pre deti

Toto sú ťažké časy, ktoré nás v mnohom skúšajú a práve teraz sa ukazujú najmä tí šikovnejší ľudia, ktorí si dokážu poradiť s rôznymi výzvami. Takou je aj Taiwanská mamička, ktorá vymyslela úplne jednoduchý spôsob ako vyrobiť rúška pre deti, a to len za pomoci dvoch materiálov a 6 jednoduchých krokov. A garantujeme vám, že vyrobiť takéto detské rúško zvládne úplne každý. Tak poďme nato. Potrebné sú len 2 materiály – rúško pre dospelých a obojstranná páska. V osobitnom článku nájdete viacero postupov a návodov ako ušiť rúško pre dospelého .

Postup

  1. Prispôsobte veľkosť bežného rúška tak, aby sedelo vášmu dieťaťu.

2. Nadbytočnú časť rúška zahnite do vnútornej strany a tam, kde končí ju riadne skrčte.

3. Prilepte obojstrannú pásku presne na ten ohyb, kde ste masku skrčili.

4. Časti následne zlepte.

Aby ste to lepšie chápali, pozrite si aj obrázkový návod prvých 4 krokov:

rúško strih

5. Prilepte ďalší pásik obojstrannej pásky na tú časť, ktorá bola preložená a zlepená. Vezmite ľavú časť nadbytočnej časti rúška a preložte ju tak, aby sa prilepila k páske. To nasmeruje gumičku na ucho tak, aby si ju vaše dieťa mohlo nasadiť.

6. Prispôsobte gumičky na uši tak, aby sedeli dieťaťu. Najlepšie bude, ak ich zmenšíte tým, že ich zviažete.

A takto má vyzerať postup od 5. do 6. bodu:

ochranné rúško postup

 

 

Zdroj

Foto: avenueone.sg

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.