Ako vyliečiť podkožné akné? Zamerajte sa na stravu a v žiadnom prípade sa nesnažte vyrážky vytláčať!

22560

Mnoho ľudí netrpí klasickou formou vyrážok a tak si nevedia poradiť kedže informácií o podkožnom akné je na webe strašne málo. Pripravili sme si pre vás nejaké informácie o tejto nepríjemnej forme pupákov.

Vyrážka ukrytá pod vrstvou kože môže byť naozaj nepríjemná.  Jedným z hlavných dôvodov je, že narozdiel od klasickej formy nejde tak ľahko vytlačiť. Jej vytáčanie si vyžaduje odbornú ruku a ak je robené neprofesionálne môže to viesť k zhoršeniu stavu ochorenia alebo nepekných jaziev.

Dermavit Advance

Dermavit od  Advance Nutraceutics je komplexný nutrikozmetický prípravok, ktorý je svojím zložením unikátny na celom Slovensku. Obsahuje prírodné látky potrebné pre vyživovanie vašej pokožky ako: kolagén, vitamín C, E, koenzym Q10, Aloe vera, či zinok. Napomáha tak v boji s nedokonalosťami pleti  ako napríklad podkožné akné.

podkozne akne
Podkožné akné by ste vytláčať nemali

 

Ako sa vysporiadať s podkožným akné?

 

Ako sme si povedali najhoršie, čo môžete spraviť je vyrážky vytláčať! Nenechajte sa zlákať pocitom ,že po vytlačení nepríjemného hnisu bude všetko OK. Keďže sú jebáky pod kožou budete musieť vynaložiť určité úsilie aby ste danú vyrážku vôbec vytlačili.  Radšej nasledujte naše rady .

 

Dá sa s tým teda niečo robiť? Pre ľudí trpiacich podkožným akné sme si pripravili pár rád, snáď vám prídu vhod.

 

V prvom rade ak je ochorenie kritické a rozšírené neodkladajte návštevu dermatológa.  Inak sa môžete riadiť našimi radami:

 

  1. Udržujte pokožku čistú – Využite čistiacu masku na tvár  . Našou úlohou je zbaviť pokožku nadbytočného mazu. Práve maz je to, čo spôsobuje podkožné akné .
  2. Odstráňte si vrchnú časť pokožky – Urobte to opatrne aby ste si pokožku nepoškodili . Na trhu je mnoho pomôcok na  odstránenie vrchných častí pokožky.  Vďaka odstráneniu nepotrebnej kože dokážete pokožku lepšie vyčistiť

 

 

Podkožné akné a stravovanie

Je to tak mnoho kozmetických prostriedkov vám nemusí vôbec pomôcť . Ak sa tak stalo začnite liečiť ochorenie z vnútra. Začnite experimentovať a zistite, ktoré potraviny váš problém spôsobujú .

A teda najčastejšie ide o potraviny s chemickým základom, ktoré obsahujú mnoho alergénov . Napríklad ide o sladkosti alebo slané potraviny.  Tiež obmedzte konzumáciu jedál s vysokým obsahom tuku . Všetky mastné jedlá ako slanina alebo klobása určite neprospievajú vašej pokožke.

 

Zistite, či vaša pokožka dostáva dostatok vitamínov. Vitamín A, B, C sú všetky dôležité pre správny stav pokožky.

Má vaša pleť dostatok živín?

Veda a medicína hovoria jasne. Stav pokožky je ovplyvnený prevažne stravovaním a zdravým životným štýlom. Mimo pravidelného pohybu je dôležité, aby vaša pleť mala dostatok vitamínov, ktoré bojujú s celou škálou kožných ochorení nielen z akné. Komplexný výživový doplnok Dermavit zaručí vašej pleti potrebné živitny.

 

Dermavit Advance

Dermavit od  Advance Nutraceutics je komplexný nutrikozmetický prípravok, ktorý je svojím zložením unikátny na celom Slovensku. Obsahuje prírodné látky potrebné pre vyživovanie vašej pokožky ako: kolagén, vitamín C, E, koenzym Q10, Aloe vera, či zinok. Napomáha tak v boji s nedokonalosťami pleti  ako napríklad podkožné akné.

 

 

Nepohybujte sa v znečistených prostrediach a pravidelne si pokožku ošetrite pleťovou vodou každý jeden večer !

 

Vyhýbajte sa stresu a nervozite . Práve stres môže spôsobovať nepríjemné podkožné vyrážky .  Je mnoho iných potravín, ktoré podľa príspevkov na zahraničných portáloch spôsobovali tento problém . Najčastejšie išlo o potraviny ako med alebo mlieko .

Dúfame, že vám článok aspoň trochu pomohol.  Keďže ide o veľmi ojedinelý problém nebolo ľahké nájsť všetky potrebné informácie o danom type kožného ochorenia. Avšak radi uvítame každý podnetný príspevok v našej diskusií pod článkom. Ak sa vám článok páčil zdieľajte ho.

Prečítajte si tiež: Ako sa zbaviť akné.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre