Ako žaloba vznesená proti Eminemovi skončila vcelku netradičným rozsudkom v jeho prospech

5543

Raper Eminem je známy výpovednou hodnotou vo svojích textoch. Často svoju popularitu využil a namieril ju proti tým, ktorý mu v minulosti ublížili, čo sa však samozrejme nepáčilo ľuďom, ktorých v textoch spomenul.

Mimo žaloby od vlastnej matky čelil aj žalobe od človeka menom DeAngelo Bailey, ktorý ho podľa textu v songu “ Brain Damage“ pravidelne  počas školy šikanoval.

V songu Eminem rapuje:

„I was harassed daily by this fat kid named D’Angelo Bailey. An eighth-grader who acted obnoxious, cause his father boxes. So every day he’d shove me in the lockers.“

Eminem fotografia
Foto od – EMR –

DeAngelo priniesol tieto riadky pred súd, čo však zrejme nečakal bol rozsudok v Eminemov prospech, ktorý bol vznesený netradičným spôsobom.

Sudkyňa Deborah A. Servitto prípad „zmietla zo stola“ a konečný rozsudok preniesla v rýmoch.  14 stranový dokument sudkyňa celý zrýmovala, jeden z najznámejších rýmov znie:

Mr. Bailey complains that his rep is trash

So he’s seeking compensation in the form of cash

Bailey thinks he’s entitled to some monetary gain

Because Eminem used his name in vain“

Samotný rozsudok znel

„The lyrics are stories no-one would take as fact

They’re an exaggeration of a childish act

It is therefore this court’s ultimate position

That Eminem is entitled to summary disposition.“

A teda súd rozhodol, že text piesne je len zveličenie detského činu a nemôže byť braný ako fakt a tým pádom ani ako urážka danej osoby.

 

zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.