5 inšpiratívnych tipov, ako žiť svoj život naplno

1501

Existuje neskutočne veľa kníh a publikácii o šťastnom a naplnenom živote. Tie knihy taký život popisujú a chvália sa tým, že vás naučia ako svoj život prežívať naplno a ako si užiť každú jednu minútu svojho bytia. Je to však naozaj tak? Skúšali ste niekedy takú literatúru? Svojim spôsobom určite pomôcť vie. Minimálne dá človeku nadhľad, ale podľa nás neexistuje nejaký štandardizovaný princíp, ktorý sa dá zhrnúť do jednej poučky a tá by potom pomáhala všetkým rovnako. Každý sme iný a preto aj každého z nás napĺňa niečo iné. Žiť svoj život naplno je ale snom každého z nás, bez ohľadu na naše sny alebo ambície. Ako však zostať naštartovaný, motivovaný a inšpirovaný? Ako vytvoriť to perpetuum mobile, aby ste svoj život žili stále naplno? Prinášame vám 5 inšpiratívnych tipov, ktoré by vám k tomu mohli pomôcť.

Inšpirácia je vaša voľba

3 59
Zdroj:canva

Každý máme dobré a zlé dni. Nikto nikdy nie je motivovaný ani inšpirovaný 24 hodín denne a 7 dní v týždni. To, ako svoj život budete žiť, nezáleží od okolností alebo situácie. Je to vaša voľba. Môžete zažiť ťažký rozchod alebo vás vyhodia z práce alebo sa trápite kvôli niečomu inému…skrátka život nie je jednoduchý a keď budete vždy čakať na tie najlepšie okolnosti alebo situáciu, nikdy nebudete žiť podľa svojich predstáv. V živote sa striedajú nie len zlé a dobré dni, ale aj zlé a dobré obdobia, ktoré sú rôznej intenzity a dĺžky. Nikdy nebude iba a nikdy nebude iba zle. Preto je to len a len vaša voľba, že napriek tomu, čo vám život prinesie do cesty, vy sa rozhodnete žiť ho naplno. Zostanete motivovaní a inšpirovaní. Budete jednoducho bojovať zato, aby to tak zostalo. Pokiaľ začnete mať pocit, že napríklad inšpiráciu strácate, nenecháte ju, aby úplne vyprchala, ale budete ju hľadať sami. Prečítate si dobrú knihu alebo sa vyberiete na nejaké zaujímavé inšpirujúce miesto. Proste urobíte rozhodnutie a svojej inšpirácie sa nevzdáte.

Zvážte svoj prístup

4 37
Zdroj:canva

Každý z nás ma svoj názor, svoju pravdu a svoj uhol pohľadu. Keď zo svojho bytia nedokážete vyťažiť maximum, je to vaším prístupom, nie okolnosťami. Možno to znie príliš jednoducho a poviete si, veď my o vašom živote nič nevieme, ale naozaj je to pravda. Ostatné sú iba obyčajné výhovorky. Keď sa raz rozhodnete zmeniť prístup s svojmu vlastnému životu a k vnímaniu vecí okolo vás, zmení to všetko od základu. A na také rozhodnutie musí mať človek veľa odvahy. Pokiaľ si však myslíte, že ste nešťastní alebo nenaplnení iba kvôli tomu, že vám osud prináša do cesty iba nepríjemné veci, ste na omyle. Skúste sa na veci pozrieť z inej strany a prídete na to, že vaše problémy možno nie sú až také zlé. Urobte toto rozhodnutie.

Najlepší čas, kedy to urobiť je teraz

5 46
Zdroj:canva

Dnešné časy sú také, že na nič nemáme čas. Sme zaneprázdnení, stále sa niekam ponáhľame a takmer nič nestíhame. Minimálne máme ten pocit. A tento pocit sa v nás z každej strany znásobuje vonkajšími vplyvmi. Presne niekde medzi nedopitou rannou kávou a odhryznutým sendvičom na večeru, nemáme vôbec čas žiť svoj život. Chceme zmeniť kopu vecí, chceme si užívať život plnými dúškami, ale stále to odkladáme na neskôr. Lebo teraz máme uzávierky v práci alebo nám príde cez víkend dôležitá návšteva…jednoducho stále niečo. A tak svoje sny a túžby a všetko okolo toho iba odsúvame a odsúvame, až prídeme na to, že máme 70 rokov a nič z toho. Urobte rozhodnutie a začnite svoj život naplno žiť už teraz, presne v tomto momente. Nečakajte, neodsúvajte, neodkladajte. Teraz je ten moment, ktorý je najsprávnejší.

Stanovte si ciele a začnite ich plniť

6 39
Zdroj:canva

Aby ste sami seba brali vážne, ciele si napíšte a pripnite si ich na viditeľné miesto. Kľudne si dajte s týmto načas. Nemusíte teraz narýchlo na kolene zbúchať nejaký zoznam. Kľudne porozmýšľajte a postupne svoje ciele do zoznamu dopĺňajte. Ale určite to urobte. Keď ich budete mať pred sebou, uvidíte akú chuť do života budete zrazu mať a ako ľahko budete zvládať nepríjemnosti každodenného života. Mať svoje ciele na očiach je mega inšpirujúce a posúva vás vpred. A keď si ich začnete potom postupne plniť, tak to je zase úplne iná káva. Ten pocit sa nedá opísať. To musíte zažiť. A garantujeme vám, že vám bude minimálne veľmi dobre.

Naučte sa ovládať svoj strach a žite svoje sny

7 39
Zdroj:canva

Čím sme starší, tým viac strachu a úzkosti cítime. Je to normálne. Čim viac toho zažijeme, čím viac ľudí stretneme, tým viac sa obávame, čo bude alebo ako by čo mohlo dopadnúť. A očakávame najhoršie scenáre. Preto je načase sa vysporiadať so strachom a nechať ho tak a začať sa zameriavať na sny. Strach môže byť pre vás aj zdroj sily, pokiaľ ho viete takto využiť vo svoj prospech, smelo do toho. Akonáhle vám však bude brániť v napredovaní a bude vás ťahať dole, musíte sa s ním porátať raz a navždy. Nechajte svojím snom, aby zabrali celú vašu bytosť a zamestnali vašu myseľ. Potom nebude priestor na obavy ani iné nepríjemné veci.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.