Aktuálne správy #56: Aktivistka Greta sa podľa Times magazínu stala osobnosťou roka a kamión bez vodiča dopravil bezpečne náklad zo západného pobrežia USA na východné

2274

Opäť sa vraciame s novými správami, zaujímavosťami a informáciami z celého sveta. Dnes sa dozviete nové informácie o klimatických zmenách, kto je podľa prestížneho časopisu osobnosťou roka, alebo či sú psychopati schopní pociťovať empatiu.

 

Francúzska vláda schválila zákon o pesticídach, ktoré by mohli škodiť včelám, ako reakciu na ohrozenie včiel a ich dôležitej funkcie v prírode.

Podľa štúdie spôsobuje topenie permanentného ľadu na severnom póle, Grónsku, Aljaške a na Sibíre obrovské úniky organického uhlíka, čo bude globálne oteplovanie len akcelerovať. Podľa vedcov je pod ľadom uložených 2-krát viac skleníkových plynov ako sa nachádza momentálne v atmosfére.

 

Kamión ovládaný bez pomoci ľudského faktora prešiel za 3 dni vyše 4500 km a bez poškodenia prepravil náklad masla. Tento experiment by mohol naštartovať plne automatizovanú cestnú prepravu tovaru.

 

 

Ľudia, ktorí vykazujú vysokú úroveň psychopatizmu, narcisizmu a machiavelizmu, nemajú podľa výskumu obmedzenú schopnosť empatie, ale majú tendenciu sa jej vyhýbať. Toto vyvracia doterajšiu domnienku, že títo ľudia nie sú schopní empatie.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre