Aktuálne správy #65: „Zelená“ ekonomika by po celom svete dokázala vytvoriť 30 miliónov nových pracovných miest a v americkom štáte Kalifornia budú ľudia schopní zistiť aké dáta o nich spoločnosti zbierajú.

2233

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete ako môže vygenerovať „zelená“ ekonomika množstvo pracovných miest, ako saumelej inteligencii sa opäť podarilo prekonať ľudský faktor, alebo o zákone, ktorý môže byť revolučný pre ochranu používateľských dát.

 

 

Štúdia skúmala 143 štátov, ktoré tvoria 99,7% uhlíkových emisií sveta. Štúdia vytvorila plán ako by týchto 143 štátov mohlo prejsť na obnoviteľné formy energie. Podľa plánu by tento obrovský projekt stál vyše $73 biliónov, čo je ale len zlomok toho čo by mohlo stáť vyrovnávanie sa s dôsledkami klimatických zmien. Plán by vytvoril by vyše 30 miliónov pracovných miest, zachránil by veľké množstvo životov.

 

 

Počítačový program riadený umelou inteligenciou dokáže na röntgenových snímkach objaviť nádor lepšie ako skúsení rádiológovia. Pri porovnaní s doktormi v USA našiel program o 5,7% menej nesprávnych nálezov a o 9,4% menej prehliadnutých nálezov.

 

 

Tento zákon je jedným z najdôležitejších pre praktiky súvisiace so zberom dát v USA. Zákon sa bude týkať všetkých firiem s tržbami nad $25 miliónov ročne, alebo s firmami, ktoré generujú viac ako 50% tržieb z predaja údajov o zákazníkoch, prípadne ak spracovávajú dáta viac ako 50 000 jednotlivcov.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre