Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #10

1771

Dnes sa dočítate ako plánuje EU zabrániť nehodám s tichými elektrickými autami, aký je ďalší krok amerických firiem proti čínskemu Huawei alebo aj to, že sa (s dostatočným množstvom peňazí) môžete dostať na Medzinárodnú Vesmírnu Stanicu.

1 25

Najlepšie na tom celom však je, že v legislatíve nie je žiadna zmienka o tom, čo by tento zvuk mal byť. Jediná podmienka je hlasitosť. To otvára celý svet možností pre ľudí, ktorí nemajú problém si zo seba trochu vystreliť. Možno okolo vás už toto leto prejde kotkodákajúce auto alebo Prius, ktorý bude znieť ako vozidlo z Formuly 1.

6 9

Rusko sa už niekoľko rokov snaží obmedzovať prístup svojich občanov k niektorým kútom internetu. Zatiaľ sa zamierava na všetko od LGBT fór alebo až po stránky ako LinkedIn. Mnoho občanov sa tento blok snažilo obísť pomocou VPN sietí, kvôli čomu sa štát snažil donútiť poskytovateľov týchto VPN sietí, aby tiež začali blokovať stránky rovnakého typu. Niektorí uposlúchli a tých zvyšných začnú onedlho blokovať.

K onedlho-zablokovaným sieťam budú patriť aj známe mená ako NordVPN a OpenVPN. Celý list si môžete prečítať tu.

5 9 4 10

3 14

Kozmonauti tam budú môcť zostať maximálne 30 dní. Hlavným cieľom je ponúknuť priestor pre ostatné spoločnosti na vykonávanie vedeckých a komerčných aktivít v nízkom orbite Zeme. NASA sa týmto taktiež snaží aspoň trochu znížiť svoje ročné náklady (3 až 4 miliardy dolárov) na udržiavanie tejto Vesmírnej Stanice.

2 24

Huawei má za sebou ťažkých pár týždňov. Je to najmä kvôli zrušeniu zmluvy na dodávanie mobilných čipov od firiem Intel a ARM ale aj zrušenie licencie na operačné systémy ako Android a Windows. Teraz sa k nim ešte pridal Facebook a zakázal predinštalovať aplikácie ako Facebook, Instagram a WhatsApp na Huawei mobily s androidom.

Firma sa pripravuje na vydanie svojho vlastného operačného systému, keďže o približne 3 mesiace stratí licenciu na verziu Androidu od Googlu. Zariadenia ktoré sú už v rukách spotrebiteľov budú naďalej dostávať pravidelné aktualizácie a budú môcť používať spomínané aplikácie.

Zatiaľ nové zariadenia majú stále nainštalovaný Obchod Play, čiže si budete môcť tieto aplikácie stiahnúť manuálne. No aj toto je len dočasné a bude trvať približne 90 dní. Po tom nebudú mať Huawei zariadenia ani Obchod Play.

 

Zdroje:

1, 2, 3, 4, 5, 6

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.