Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #14

3280

Dnešná časť správ sa zaoberá najmä klimatickou zmenou, globálnym otepľovaním a zároveň aj ako proti nemu môžeme efektívne (a lacno) bojovať. Ďalej sa dočítate, ktorá pomerne malá krajina je obrovským vývozcom jedla a aj to, že doktorom sa podaril ďalší zázrak v operačnej sále.

Je to jeden z prvých krokov, ktoré spoločnosť podstúpila aby splnila svoj sľub, že všetky jej obaly budú do roku 2025 recyklovateľné alebo vratné. Na rozdiel od ostatných obalov, sa tento rozloží len za pol roka, zatiaľ čo väčšine ostatných to potrvá až 450 rokov.

Bolo by možné tieto stromy vysadiť bez toho, aby boli zasiahnuté mestá alebo polia, na ktorých pestujeme jedlo.

„Táto nová štúdia ukazuje, že obnova lesov nie je len jeden z možných spôsobov ako vyriešiť globálne otepľovanie, ale je aj ten najlepší.“ hovorí Prof. Tom Crowther, vodca výskumu. Nie nadarmo sa lesy nazývajú aj ako pľúca Zeme.

Cestovanie je mimoriadne obľúbené, no len malá časť všetkých ľudí sveta si to môže pravidelne dovoliť. Práve pre to, keď ide niekto z rozvinutej krajiny so špecifickým úmyslom žobrať na dovolenku, tak to nechá vo veľa domácich zmiešané pocity.

Zdroje:

1, 2, 3, 4, 5, 6

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre