Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #15

3251

Dnes sa dočítate o tom, že Austrálčania neveria dezinformačným médiám a naďalej očkujú svoje deti proti predchádzateľným chorobám, že možno si raz nekúpite Teslu za rozumnú cenu ale aj to, že budúce ceny Tesly väčšinu dnešných obyvateľov Nórska nebudú trápiť.

„Posledné čísla ukazujú, že drvivá väčšina rodičov počuje správy o benefitoch očkovania a teší ma, že náš program verejného zdravia a imunizácie ochraňuje všetkých Austrálčanov.“ hovorí Greg Hunt, minister zdravotníctva.

Nový blok sa bude volať AfCFTA a je to najväčší blok od vytvorenia World Trade Organization (Svetová Obchodná Organizácia), ktorá vznikla v roku 1994. Blok posilní rast africkej ekonomiky vďaka zlepšeniu medzištátneho obchodu a začne fungovať od júla 2020.

CEO Tesly, Elon Musk dlho hovoril o konečnom pláne s vytvorením plne autonómnych áut, ktoré už nepotrebujú vodiča. Nepriamo tak naznačil, že Tesla už nebude autá predávať ale ich len prevádzkovať ako tzv. robotaxíky.

„Majú spotrebitelia obmedzený čas na kúpenie Tesly, keďže ich cena by musela ísť niekoľkonásobne nahor, aby sa vybalancovala ponuka a dopyt?“ znela otázka.

„Áno.“ odpovedal Elon jednoducho.

Dôvodom na takéto výroky je fakt, že predať auto za 40 tisíc v konečnom dôsledku získa Tesle oveľa menší zisk, než keby ho roky prevádzkovalo ako robotaxík. Neskôr sa však Musk opravil a povedal, že spotrebitelia si stále budú môcť kúpiť autá, len budú niekoľkonásobne drahšie, pretože hodnota autonómneho auta je oveľa vyššia než takého, ktoré potrebuje ľudského vodiča.

Tesla pomerne optimisticky predvída, že Model 3 by mohol ako robotaxík vygenerovať až 330, čo im pravdepodobne málokto zaplatí za auto, ktoré dnes kúpite už od 30 tisíc.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre