Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #16

4986

Dnes sa dočítate o tom, kde sa vyrába najlacnejšia elektrina, ktorá krajina ďakuje včelám alebo aj o tom, že deti protestujú proti neekologickému McDonaldu a Burger Kingu.

Spravy Filip

„Francúzsko je suverénne a bude samo rozhodovať o svojich daniach. Bude to takto aj naďalej.“ hovorí francúzsky minister financií, Bruno Le Maire.

2 24

3 11

Pokrylo celkovo 316 zastávok a majú pomáhať pri zachytávaní jemného prachu a dažďovej vody. O všetky tieto zastávky sa starajú zamestnanci, ktorí ich kontrolujú na elektrických autách a zastávky su vybavené úspornými LED svetlami a bambusovými lavicami.

4 8

5 7

Pri porovnaní s Kanadou, ktorá produkuje najdrahšiu solárnu energiu, stojí Indická solárna elektrina len tretinu ceny tej Kanadskej. Všetky krajiny po celom svete pomaličky prechádzajú na obnoviteľnú energiu (z čoho 55% je práve solárna) a minulý rok pribudla nová kapacita až 94 gigawatov, pričom väčšina pochádza z Ázie.

6 4

Zdroje:

1, 2, 3, 4, 5, 6

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.