Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #17

852

Dnes sa dočítate o tom, že India sa pomaly mení na hospodársku mocnosť, jej obyvatelia sa majú výrazne lepšie než v minulom desaťročí a vtáky si po nej budú lietať voľne. Priemyselná produkcia v USA dopláca na obchodnú vojnu a Austrália stavia najväčšiu solárnu farmu na svete.

V 2005-2006 až 640 miliónov ľudí (55,1%) v Indii žilo v tzv. multidimenzionálnej chudobe. Za 10 rokov sa toto číslo znížilo na 369 miliónov (27,9%). Podvyživenie kleslo z 44,3% na 21,2% a úmrtnosť detí z 4,5% na 2,2%. India taktiež výrazne zlepšila prístupnosť k pitnej vode a kanalizácii.

„Spravili sme všetko čo sme mohli pre to, aby sme udržali konkurencieschopnosť tejto fabriky, no náklady sú príliš vysoké na to, aby sme továren v Danville naďalej prevádzkovali.“ hovorí manažér, Bert Eades.

Farma bude istená batériami, aby zaistila produkciu 24/7. Podvodný kábel natiahnú cez Indonéziu až do Singapuru. Čistá, solárna energia by mala nahradiť čím ďalej, tým drahšiu energiu produkovanú plynom v Singapure.

Zdroje:

1, 2, 3, 4, 5, 6

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre