Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #19

1694

Dnes sa dočítate o tom, že vysoké teploty prekvapili dokonca aj Arktídu, Taliansko (vraj) predbehlo Francúzsko v turizme, v Anglicku budú domy vykurovať vyhodené plastové fľaše a v Austrálii sa vtákom už nechce lietať.

94 miliónov turistov strávilo minulý rok 216 miliónov nocí v Taliansku, čo je viac než 140 miliónov nocí strávených vo Francúzsku. Tieto čísla sa však pozerajú len na turistov z Európy, nie z iných častí sveta. Ak beriete všetkých turistov sveta, tak Francúzsko prekonalo Taliansko o takmer 10 miliónov strávených nocí.

 

Vedci prišli na spôsob, ako v sklenenej peci dokážu pri vysokých teplotách produkovať z plastov viacero plynov, vrátane vodíka, ktorý sa môže ďalej používať na napr. vykurovanie radiátorov, vody a pecí. Pokiaľ by sa uchytili vodíkové autá, tak by sa takto dala poháňať aj automobilová doprava. Tento proces neprodukuje žiadne ďalšie skleníkové plyny.

Majiteľ tejto továrne hovorí, že by dokázala zbaviť Spojené Kráľovstvo až 25 ton plastov. Zároveň si myslí, že by táto technológia mohla zrýchliť odstavenie tepelných elektrárni, ktoré sú momentálne najrozšírenejšie v Ázii.

 

Snímky pochádzajú z Aljašky, Grónska a Sibíru a môžete si ich prezrieť tu.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre