Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #21

970

Dnes sa dočítate o tom, že Etiópia začala realizovať svoje plány s výsadbou stromov, o tom, že v New Yorku už nepôjdete sedieť za malé množstvo mariuhany a o tom, že hoci aj malý solárny panel na elektrickom aute vám môže priniesť niekoľko kilometrov navyše.

 

 

11 Amerických štátov úplne zlegalizovalo mariuhanu od roku 2014, kedy ako prvé legalizovalo Colorado. Ďalších 15, vrátane New Yorku, ju zatiaľ dekriminalizovalo.

Za $3000 si kúpil jazdený Nissan Leaf z roku 2011. Ako sa dalo čakať, tak baterka nebola rovnaká ako pri novom modeli a tak sa rozhodol minúť ďalších $2400 na solárny panel, batérie a rôzne ďalšie súčiastky pre obnovu auta.

Solárny panel mu generuje priemerne 200 wattov elektriny za deň, pričom auto len tak stojí na parkovisku pred prácou, z čoho je Nissan Leaf schopný spraviť približne 16 kilometrov (10 míľ). Nie je to síce veľa, ale spraví to veľký rozdiel najmä pre to, že nemusí po práci auto chodiť nabíjať, pretože mu baterka vystačí už aj na cestu domov.

Keď sa ho ľudia pýtali na budúce plány, tak ich rázne ubezpečil, že toto nie je finálna verzia auta, iba úplne prvá vec, s ktorou sa „pohrával“. Plánuje auto v budúcnosti podobným spôsobom modifikovať ešte viackrát.

Zdroje:

1, 2, 3, 4, 5

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre