Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #22

6740

Dnes sa dočítate o tom, že v Grónsku sa rapídne topí ľad, o tom, že USA odstúpilo od nukleárnej dohody s Ruskom a o tom, že v štáte s najvoľnejším právom o zbraniach sa znova strieľalo.

Predpokladá sa, že asi polovica povrchu Grónska sa práve teraz topí. Veľká Británia, Nemecko, Belgicko a Holandsko zaznamenali doposiaľ najvyššie teploty v ich krajine. V polovici júna, boli teploty na východnom pobreží Grónska vyššie až o 9 stupňov Celzia oproti priemerným teplotám z rokov 1981-2010.

 

V štúdii na 500 ľuďoch sa ukázalo, že až 90% z nich je proti geneticky modifikovaním potravinám, pričom až 90% vedcov hovorí, že takéto potraviny sú absolútne bezpečné a ponúkajú ľudstvu obrovské benefity.

Avšak druhý nález pri štúdii bol ešte zaujímavejší: ľudia, ktorí geneticky modifikovaným potravinám odporovali najviac, si myslel že o nich aj najviac vedia. Títo rovnakí ľudia zároveň dosiahli najnižšie skóre po tom, čo vyplnili test o ich znalostiach.

Tento jav, kedy človek s nízkymi vedomosťami ich výrazne nadhodnocuje, sa nazýva Dunningov-Krugerov efekt.

 

USA tak urobilo po tom, čo sa dozvedelo že Rusko túto zmluvu dlhšie porušovalo a nemalo žiadne úmysly s tým prestať.

Zdroje:

1, 2, 3, 4A, 4B, 5

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre