Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #23

5847

Dnes sa dočítate niečo viac o Alzheimerovej chorobe, o tom, že americky vedec odišiel z ministerstva a útočí na Trumpa, o tom, že v Grónsku sa ľad topí tempom, ktoré sme čakali až v roku 2070 a o tom, že ak niekedy v prírode na vás vybehne puma, tak sa vám ju možno podarí odohnať metalovou hudbou.

Lewis Ziska prišiel na to, že zvyšujúca sa koncentrácia CO2 v atmosfére negatívne vplýva na nutričnú hodnotu ryže – znižuje ju. To by mohlo mať veľký dopad na takmer 600 miliónov ľudí, ktorí majú ryžu ako hlavný druh potravy. Ziska obviňuje Trumpa z toho, že sa snažil aby jeho nález nebol publikovaný, čo sa mu nakoniec nepodarilo, pretože výskum bol vydaný v Science Advances.

(Na fotke nie je Lewis Ziska.)

 

Počas tejto teplotnej vlny vystúpila teplota na najvyšších bodoch Grónska nad nulu. Meraná bola pri Summit Station (približne 3200 m.n.m). Stalo sa tak po prvý raz od júla 2012 a pravdepodobne len tretí krát za posledných 7 storočí.

 

Vedci prišli na spôsob, kedy meraním maličkého množstva proteínu amyloid beta v krvi, dokážu odhaliť možný výskyt Alzheimerovej choroby ešte pred tým, než pacient začne strácať pamäť.

Zdroje:

1, 2, 3, 4, 5

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre