Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #25

2469

Dnes sa dočítate o tom, že Trump sa urazil, keď Dánsko odmietlo jeho urážlivú ponuku, o tom, že Amazonský prales sa nie len vyrúbava ale už aj horí a o tom, že Holandsko sa lúči so svojím dlhoročným priateľom.

Dáni reagovali na Trumpovu ponuku vtipne, kedy ako protinávrh ponúkli odkúpenie Spojených Štátov Amerických. Trumpovi to však vtipné neprišlo, keďže zrušil svoju najbližšiu návštevu Dánska, ktorá sa mala uskutočniť o 2 týždne.

„Našťastie časy, kedy sa predávali a kupovali krajiny spolu s ich ľuďmi sú už za nami. Nechajme to pri tom.“ hovorí premiérka Dánska, Mette Fredriksen.

Video je možné pozrieť si tu, no zábery sú pomerne grafické.

 

 

Viaceré automobilky už experimentovali s vodíkovým pohonom, ktorý pri spaľovaní neznečisťuje ovzdušie ďalšími skleníkovými plynmi. Veľkou prekážkou zatiaľ bola cena výroby vodíka, no s využitím tohto nového spôsobu by mohla cena výrazne klesnúť. Možno budúcnosť nie sú len elektrické ale aj vodíkové autá.

Odhady pre cenu za kilogram vodíka použitím tejto metódy sú $0,10 – $0,50, pričom doteraz sa cena za rovnaké množstvo pohybovala okolo $2.

 

Zdroje:

1, 2, 3, 4, 5, 6

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre