Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #27

2374

Dnes sa znova dočítate najmä o Amazonskom požiari, o tom kto proti nemu pomáha a o tom, že Brazilský prezident Jair Bolsonaro na to stále kašle. Zároveň sa dočítate že Trump sa snaží len o znovuprijatie Putina do G7 a pralesu nevenuje žiadnu pozornosť.

Ak to neurobia iní, tak môžete pomôcť aj vy tým, že si zmeníte internetový vyhľadávač úplne zadarmo a pomôžete tak vysadiť stromy.

1 52

Rusko bolo odstránené z G7 po anexii Krymu. Podpory sa Trump dočkal len od Talianského premiéra Conteho, ktorý minulý týždeň ohlásil svoju rezignáciu z postu premiéra.

2 52

 

3 28

Amazonský prales sa prezident „snaží“ hasiť, no celková snaha je úplne minimálna a pravdepodobne to robí prezident len pre to, aby nemohol nikto povedať že je nečinný. Vyzerá však, že Bolsonaro pomaličky pritaká na medzinárodný tlak a prijal pomoc Izraelu, ktorý poslal hasičské lietadlo a špecializovanú pozemnú pomoc.

Okrem toho je ťažké odhadnúť aká bude ďalšia reakcia Brazilskej vlády. Oznámili, že do severných častí krajiny vyslali 44 000 vojakov no neponúkli žiadne ďalšie detaily, že čo tam budú robiť.

Amazonský prales vytvára viac než 20% zemského kyslíka, sídlia v ňom viac než 3 milióny druhov rastlín a zvierat a tisícky domorodých obyvateľov z viac než 500 kmeňov.

4 22

Ecosia vyzerá ako normálny internetový vyhľadávač, no je vytvorený neziskovou organizáciou, ktorá 80% všetkých svojich príjmov posiela na vysadzovanie stromov. Spoločnosť nevyrobila úplne nový vyhľadávač ale spolupracuje s Microsoftom a využíva ich vyhľadávač Bing.

Väčšinu stromov táto spoločnosť sadí v Brazílii, Etiópii a na Madagaskare. 22 Augusta im vyleteli denné stiahnutia z 20 000 na takmer 250 000 a bola najsťahovanejšia aplikácia na iOS v Brazílii a dosiahla vysoké priečky po celom svete.

Ak používate Chrome, tak si Ecosiu môžete nainštalovať tu.

5 19

 

6 15

 

7 11

 

8 6

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.