Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #30

2832

Dnes sa dočítate trochu ľahšie správy, ktoré budú hlavne o tom, ktoré krajiny vysadia milióny stromov, ktorá krajina sa snaží pristáť na Mesiaci alebo aj o tom, že Nemecko o pár rokov nebude poháňané uhlím.

Rodičia a blízki ho často označovali ako „náročného jedlíka“. Chlapec podľa štúdie utrpel neuropatiu kvôli nedostatku živín.

Raketa s menom Chandrayaan-2 je momentálne vo svojej poslednej fáze a pripravuje sa na tzv. „15 minút hrôzy“. Takto nazývajú vedci pristávací manéver, kedy sa India pokúsi pristáť s modulom vo veľkosti golfového vozíka neďaleko južného póla Mesiaca.

Pokiaľ sa im pristátie podarí, tak sa India pripojí ku krajinám ako Rusko, USA a Čína, ktoré pristali na Mesiaci v minulosti.

 

 

Toto množstvo stromov plánujú vysadiť do roku 2040. V pláne majú vysadiť približne 22 miliónov stromov ročne najbližších 20 rokov. Írsko sa tak rozhodlo spraviť po tom, čo Škótsko predbehlo svoje odhady na vysadzovanie stromov o takmer 15% minulý rok, kedy vysadili stromy na viac než 11 200 hektároch. Škóti sa pochválili s rovnakým číslom 22 miliónov stromov, o ktoré sa teraz budú snažiť aj Íri.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre