Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #31

3580

Dnes sa dočítate o tom, že protestanti v Hong Kongu dosiahli jeden zo svojich hlavných cieľov, o tom, že Borisovi Johnsonovi sa nedarí tak, ako keď nastúpil a o tom, že na to doplatil aj vnuk Winstona Churchilla.

Zároveň som si všimol, že v komentároch viacero ľudí často žiada o zdroje k týmto informáciám. Zdroje sú pri každom vydaní týchto správ vždy uvedené na konci článku.

 

 

 

Vzťahy medzi Brazíliou a Európskou Úniou sa vyostrujú kvôli devastačným Amazonským požiarom. Francúzsko, Írsko a Fínsko požadujú zrušenie obchodnej zmluvy s Brazíliou. Taktiež prichádzajú prvé návrhy na to, aby Európska Únia prestala importovať hovädzie mäso a sójové bôby z Brazílie, ktoré ako prvá navrhla Mika Lintila, ministerka financií Fínska.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro z požiarov viní mimovládne organizácie a nechodí na mítingy Južnej Ameriky ohľadom krízy požiarov.

 

Správa z minulého mesiaca (od Medzivládneho panela o zmene klímy) o fungovaní mnohých globálnych výrobcov mäsa, rýb a mliečnych výrobkov poukazuje na to, že len štvrtina výrobcov meria svoje emisie skleníkových plynov a takmer nikto sa nesnaží ich znižovať.

Zároveň správa hovorí o tom, že žiadna zo spoločností, ktoré skúmali, mala plán na znižovanie vylesňovania a len štyri spoločnosti (z najväčších 50) majú plán na znižovanie alebo úplne zastavenie masívneho používania antibiotík.

Zdroje: 1, 2A, 2B, 3, 4, 5, 6

 

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre