Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #32

2199

Dnes sa dočítate o tom, že vďaka technológiám sa bude slepím ľudom po veľkých mestách chodiť oveľa ľahšie, o tom, že vedci sa snažia zabrániť vypadávaniu vlasov, o tom, že Volkswagen ide do elektrických áut plnou rýchlosťou a o tom, že Trumpova obchodná vojna si v Amerika vyžiadala mnoho obetí.

Palica používa ultrazvukové senzory aby varovala o okolitých prekážkach pomocou vibrácii. Taktiež môže byť pomocou Bluetooth spárovaná s mobilom a užívateľ tak môže ovládať svoj mobil bez toho, aby ho vybral z vrecka.

Palica má taktiež vbudované reproduktory, ktoré oznamujú človeku že prechádzajú okolo nejakého obchodu alebo iných prvkov infraštruktúry, ako napríklad zastávky autobusov či vlakov.

 

 

 

 

 

 

„Bolo to šialené.“ hovorí videprezidentka odborovej organizácie, Patty Edelburg, ktorá zastrešuje viac než 200 000 rodín. „V posledných rokoch sme mali oveľa viac vyhlásených bankrotov a samovrážd farmárov.“

„Teraz máme obrovské zdroje obilia, ktoré len tak ležia na zemi, pretože sme stratili obrovské množstvo exportov. Stratili sme obchody, ktoré sme si držali 30 rokov a ktoré nikdy nezískame späť.“

Vo vidieckych oblastiach sú faktory ako chudoba, nízke príjmy a nezamestnanosť veľkým problémom. Obchodná vojna tieto veci len zhoršuje.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre