Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #4

3751

Znovu sa hlásime s nádielkou aktuálnych správ zo sveta. Dozviete sa, že niekedy aj boj Dávida s Goliášom sa dá vyhrať tak ako v prípade kmeňa z Amazónskeho pralesa, ktorý to spočítal ropnej spoločnosti a zabránil tak vyrúbaniu už aj tak dosť zničeného prostredia.  Rovnako sa nám darí v oblasti medicíny či ekológie . Netreba sa však tešiť predčasne pretože kopec úsilia je ešte stále pred nami.

1 32

 

“ Vláda sa snažila predať našu zem ropným spoločnostiam bez nášho zvolenia. Náš prales je našim životom a rozhodujeme o ňom my.  Nikdy nepredáme dažďový prales ropným spoločnostiam a dnes súd rozhodol, že Waorani ale aj iné kmene majú práva na svoje územia, ktoré musia byť rešpektované . Vládne záujmy v rope nie sú dôležitejšie ako naše práva, prales a životy“  Nemonte Nenquimo prezident združenia ľudí Waorani

 

2 29

3 22

4 17

5 13

6 4

7 28 2

Nie je to prvýkrát, čo polícia chytila opitého „vodiča“ autonomného automobilu.  V San Franciscu musela polícia dokonca pomaly spomaľovať pred automobilom pretože spiaci vodič sa nechcel zobudiť. Výhovorka, že auto jazdí samo samozrejme neobstála.

9 2

 

zdroje: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.