Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #8

2265

Dnes sa zasa dočítate o tom kto pomáha v boji proti globálnemu otepľovaniu a kto nie. Mnoho krajín sveta vyvíja obrovské úsilie pre to, aby pomohli všetkým. Popularita plastov znova klesá a Holandsko vyvíja nové lietadlo, aby znížilo znečisťovanie vytvorené leteckou dopravou.

1 13

Fotky lietadla nájdete tu.

2 12

Spravy Filip 1

3 9

Pôvodne mala debata trvať len 15 minút, no natiahla sa až na celých 90. Prezident zároveň odmietol, že by Spojené Štáty mali robiť niečo viac a tvrdil, že sú veľmi čisté. Spojené Štáty sú momentálne na druhom mieste v znečisťovaní na svete, predbehla ich len Čína.

4 7

5 6

Ráno 3. júna v roku 1989 Čínska vláda nasadila armádu, aby potlačili dvojmesačné protesty volajúce po demokracii. Tanky a vojaci zaplavili námestie Tianmen, nastala streľba do civilistov a niektorí skončili aj pod tankami. Obete sa odhadujú na 3000, no v roku 2017 Veľka Británia z tajných zdrojov posúdila číslo až na 10 000.

Po celej krajine si ľudia tento deň pripomínajú v masových stretnutiach. Vláda sa k tomuto dňu nevyjadrila, začala blokovať články z cudzích krajín a snaží sa udržať ľudí v nevedomosti. V novinách sa v deň výročia dočítali len o separovaní odpadu, environmentálnej kampani a propagande o vládnucej strane.

6 6

Veľká vina leží na Brazílskom prezidentovi, ktorý dáva voľnú ruku nezákonnému vyrúbavaniu lesov, farmárčeniu a ťaženiu nerastných surovín.

7 4

Zdroje:1: 2: 3: 4: 5 (1): 5 (2): 6: 7: 8:

2 komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.