Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia, ale aj prinútia zamyslieť sa nad 21. storočím #36

2505

A máme tu ďalšiu časť aktuálnych správ z celého sveta. Ak chcete byť stále v obraze, my vám k tomu dopomôžeme. Dnes sa napríklad dozviete, že okrem bežných rybárov existujú aj „kovári“, resp. zberači kovového odpadu z vôd, ktorí tak spájajú 2v1, dozviete sa však aj to, ako sa dohadujú hyeny o tom, či pôjdu loviť a mnoho iného.

ZS Šablona správy Zuzana

Za tonu takéhoto odpadu dostanú 80 dolárov, no túto sumu sa rozhodla spoločnosť Pacific Steel and Recycling zdvojnásobiť, aby pomohla dobrej veci. Peniaze poputujú tým, ktorí ich potrebujú.

2 3

ZS Šablona správy Zuzana 2

Takmer štvrtina mesačných poplatkov teda nemá iný účel ako ten, aby sa váš poskytovateľ káblovej televízie obohatil.

3 1

4 1

Okrem pomoci bývalým baníkom pomáhajú tiež ľuďom s nízkymi príjmami zamestnať sa vo včelárstve. Vďaka tomu si zarobia slušné peniaze a výrazne tým pomôžu miestnemu ekosystému.

ZS Šablona správy Zuzana 1

Po prebiehajúcom vyšetrovaní prezidenta Donalda Trumpa a jeho administratívnych krokov týkajúcich sa Ukrajiny požiadal hlavný právnik Pentagonu, aby agentúry rezortu obrany identifikovali, uchovávali a zhromažďovali všetky dokumenty týkajúce sa poskytovania bezpečnostnej pomoci Kyjevu. Iniciatíva Ukrajinskej bezpečnostnej pomoci je program, ktorý zahŕňal vojenskú pomoc Ukrajine vo výške 250 miliónov dolárov, ktorú však stopol v júni Trump. Ani štyri mesiace po zmrazení pomoci Ukrajine stále nie je jasné, prečo to americký prezident urobil. Pentagon už však oznámil plán poskytnúť Ukrajine ďalšie milióny dolárov.

ZS Šablona správy Zuzana 4

Ak ste zmeškali predchádzajúcu časť, tak ju nájdete na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.