Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia, ale aj prinútia zamyslieť sa nad 21. storočím #38

3751

Opäť sa vám hlásime s ďalšou časťou aktuálnych správ z celého sveta. Vedieť čo sa doma, ale aj vo svete deje. je nesmierne dôležité a aj dnes vás trochu dostaneme do obrazu. Dozviete sa, že naša planéta je zelenšia ako pred 20 rokmi, no to len vďaka dvom krajinám, alebo aj to, že mimozemšťanov zrejme už o pár rokov objavia.

Neverí totiž, že sme jedinou civilizáciou v tomto obrovskom vesmíre.

Viac ako 1 000 obyvateľov v piatok večer vytvorilo v Tai Po ľudský reťazec, ktorým vyzvali na ukončenie policajnej brutality. Obyvatelia sa totiž pravidelne zúčastňujú protivládnych protestov už 19 po sebe idúcich víkendov. A podľa nich konajú policajti neprimerane.

Obyvatelia Kalifornie boli nesmierne frustrovaní, pretože až okolo 700 000 obyvateľov sa ocitlo bez elektrickej energie. Odborníci však tvrdia, že skutočný počet postihnutých ľudí je na úrovni až takmer 2 miliónov. Zistilo sa, že nebohý muž mal zavedenú nosnú kanylu, pretože nedokázal dýchať sám a bol pripojený k zariadeniu PPAP. Jeho rodina sa vyjadrila, že sa nedokázal včas dostať k záložnej kyslíkovej nádrži napájanej batériou.

Onkologická pacientka tvrdí, že odkedy prijala túto látku, tak odvtedy je so svojim životom spokojná. Táto psychedelická skúsenosť totiž pomáha prekonať ďalšie problémy spojené s rakovinou, ktorými sú depresia a závislosť. Treba však dodať, že ešte pred pár desiatkami rokov bol psilocybín zakázaný.

Na jednej strane skvelá správa, no na druhej smutná. Na celom svete sa skutočne nájdu iba dve krajiny, ktoré dokážu zalesniť svoje územie?

Zmeškali ste predošlú časť? Môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroje: 1,2,3,4,5,6,7

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre