Aký digestor si vybrať do domácnosti?

142
image1
Unsplash

Kuchyne sú nielen miestom kde pripravujete každodenne nejaké to jedlo, ale je to tiež aj miesto v domácnosti, kde sa ako rodina stretávate. Nehovoriac o tom, ak máte kuchyňu spojenú s obývačkou, ako to býva zvykom. No a práve preto je dôležité venovať pozornosť čistote a kvalite vzduchu vo vašom domove. Práve v tomto kontexte vstupujú do hry digestory do kuchyne, zariadenia zamerané na odstraňovanie pachov, dymu a mastnoty, ktoré vznikajú pri varení. V tomto článku vám priblížime rôzne typy digestorov a ich výhody, aby ste mohli urobiť to najlepšie rozhodnutie pri výbere toho najvhodnejšieho pre vašu domácnosť.

Výhody, kvôli ktorým by ste mali používať digestor

Digestory dokážu efektívne eliminovať pachy v kuchyni, ktoré vznikli z varenia. Čo samozrejme oceníte, ak nechcete aby vám domácnosť smrdela od všemožných pachov, ktoré sa spojili do jedného.

Všetky typy digestorov sú navrhnuté tak, aby zachytávali mastnotu a oleje, čím chránia váš interiér a predlžujú životnosť kuchynského vybavenia. Potom ale samozrejme nezabúdajte tieto digestory od týchto povlakov čistiť.

Zlepšia vám kvalitu vzduchu. Odsávanie dymu a pary prispieva k čistejšiemu vzduchu v kuchyni, čo má samozrejme aj pozitívny vplyv, okrem iného, aj na vaše zdravie.

Aké typy digestorov existujú?

Ak už viete, že digestor nie je vo vašej kuchyni len tak pre nič za nič a chcete si vybrať ten najlepší do vašej domácnosti, trh samozrejme, ako so všetkým, ponúka viacero možností. A ako si z nich vybrať? My vám predstavíme základné typy digestorov, povieme vám o nich nejaké stručné informácie, ktoré by vám mohli pomôcť pri rozhodovaní sa a vo výbere.

Výsuvný digestor

Výsuvný digestor je spojením štýlového dizajnu a vynikajúcej výkonnosti. Čo vás môže potešiť je to, že sa skrýva v kuchynskej linke, a v momente, keď ho budete potrebovať, jednoducho si ho môžete vysunúť a on vám efektívne odstráni kuchynské pachy a mastnotu. Jeho variabilná inštalácia do kuchynskej linky alebo skrine umožňuje prispôsobenie sa konkrétnym priestorovým požiadavkám. Moderné modely sú vybavené pokročilými technológiami, automatickými senzormi a vynikajúcou filtráciou vzduchu, čím zabezpečujú čistý vzduch a minimálnu hlučnosť. Avšak myslite na to, že tento typ digestora je najviac vhodný skôr do menších domácností a menších kuchýň, pretože jeho sací výkon nie je postačujúci na veľké priestory. Výsuvný digestor spoľahlivo kombinuje eleganciu a výkon v jednom praktickom zariadení pre vašu menšiu kuchyňu.

Vstavaný

Vstavaný digestor je takou kombináciou efektívnosti a eleganciou. Tak, ako aj iné vstavané spotrebiče splynú s designom, tak aj vstavaný digestor nenarušuje svojim dizajnom celkový vzhľad kuchyne. Sú flexibilné v inštalácií, a môžete ich integrovať do rôznych typov kuchynských skriniek. Čo sa ale týka jeho výkonu, nájdete v ňom spoľahlivý spotrebič, ktorý sa postará o odstránenie pachov a mastnoty aj vo väčších kuchyniach. Síce je jeho inštalácia trochu náročnejšia, nie je to nič čo by sa nedalo zvládnuť. Hlavne vás môže potešiť aj jeho cena a výkon, takže tento typ spotrebiča do kuchyne sa vám určite oplatí, pokiaľ hľadáte nenápadné riešenie.

image3

Ostrovčekový

Ostrovčekové digestory sú výrazným a štýlovým riešením pre moderné kuchyne. Ich umiestnenie nad kuchynským ostrovom im umožňuje priamy prístup k pachom a parám, čo zabezpečuje rýchle a efektívne odvetrávanie. Okrem toho, ich dizajn s modernými materiálmi a LED osvetlením z nich robí atraktívny a hlavne výrazný prvok v kuchyni. Výhody týchto digestorov zahŕňajú pokročilé filtračné systémy, tichý chod, a možnosti diaľkového ovládania, čím ponúkajú nielen výkon, ale aj estetiku a komfort v jednom. Úplne sa vďaka ich veľmi dobrému saciemu výkonu hodia do veľkých otvorených priestorov, kde dokážu veľmi rýchlo skvalitniť vzduch.

image2

Podskrinkový digestor

Jeho jedinečná charakteristika spočíva v tom, že je skrytý pod kuchynskými skrinkami, čím vám elegantne splynie s celkovým dizajnom vášho interiéru. Tým, že je umiestnený pod skrinkou dokonale využíva tento priestor a je ideálnym riešením pre tých, ktorí nechcú mať v kuchyni viditeľný digestor. Majú mnoho výhod, tak ako aj ostatné typy digestorov. Sú priestorovo nenáročné a hlavnou výhodou, okrem toho, že sú neviditeľné je aj ich nízka cena. Avšak myslite na to, že pokiaľ máte veľkú kuchyňu, nemajú dostatočný sací výkon na to, aby vám vzduch prefiltrovali. Avšak pre malé kuchyne sú výborným riešením.

Komínový

Komínový digestor predstavuje tradičnú a spoľahlivú voľbu do kuchyne, vynikajúcu nielen svojím výkonom, ale aj charakteristickým komínovým dizajnom. Tento typ digestora sa bežne umiestňuje nad sporák alebo varnú dosku a je pripojený ku komínovej rúre, ktorá odvádza odpadový vzduch mimo domu.

Jeho umiestnenie prináša nielen efektívne odvetrávanie, ale aj estetický prvok do kuchyne. Pre tento typ digestora je typický robustný vzhľad a výrazné línie, čím pridáva do priestoru kuchyne tradičný a charakteristický šmrnc. Majú výborný sací výkon, ktorý sa hodí do veľkých kuchýň. Taktiež si môžete vybrať z mnohých dizajnov, nakoľko sa jedná o veľmi výrazný prvok v kuchyni. Avšak rátajte aj s menšími nevýhodami, ktorými sú náročnejšia inštalácia, vyššia cena a hlavne vyššia spotreba elektrickej energie.

image4

Pri výbere správneho digestoru do kuchyne je dôležité zvážiť nielen jeho vlastnosti, ale taktiež by ste mali zvážiť aj jeho estetiku a celkový dizajn vášho domova. Každý z typov digestorov má svoje jedinečné výhody, a preto je dôležité aby ste brali ohľad na vaše individuálne potreby a preferencie. Bez ohľadu na váš výber vám však digestor pomôže udržať čistý vzduch a vytvoriť príjemné prostredie v kuchyni, kde sa môžete s radosťou venovať príprave tých najchutnejších jedál pre vás a celú vašu rodinu.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.