Aký účel mala pôvodne hra Solitaire? Len na zábavu totiž zo začiatku nebola…

3124

Vyzerá to tak, že ak ste si mysleli, že „old-school“ hry od spoločnosti Microsoft ako napr. „Solitaire“ alebo „Minesweeper“ boli vyrobené kvôli ich ľahkej programovateľnosti, zrejme ste tak úplne nemali pravdu.

Ukazálo sa, že obidve hry boli údajne navrhnuté tak, aby sa pri nich ľudia naučili zručnosti, ktoré potrebujú na používanie nových počítačových systémov.

Pre príklad, hra „Take Solitaire“, bol vydaná v roku 1990. Iste, bolo výhodné, že išlo o hru, ktorú mohol hrať iba jeden používateľ, ale skutočným cieľom bolo poučiť ľudí, ako používať myš. Taktiež „Minesweeper“ vydaný v roku 1992, bol navrhnutý aby pomáhal používateľom pri aklimatizovaní sa s myšou, ale tentoraz išlo o klikanie na pravé či ľavé tlačidlo.

Minesweeper fotografia
Foto od Mírian Bruckschen Motta Barros

V roku 2012 vydala spoločnosť Microsoft „Windows 8“, ktorý neobsahoval tieto klasické hry. Ľudia si ich mohli stiahnuť, ale „Solitaire“ a „Minesweeper“ ale v základnom balíku neboli. Microsoft si však zrejme uvedomil svoju chybu, pretože vo verzii „Windows 10“ sa už „Solitaire“ znovu objavuje. Aj tentokrát to má mať svoj vzdelávací dôvod – „lekcie“ o používaní „Microsoft Store“.

zdroj: businessinsider

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre