12 vecí, ktoré žiadna alfa žena tolerovať nebude

5179

Určite si pojem alfa spájate skôr s dominantným chlapom, ktorý je vodca nejakej skupiny. Dnes však existujú alfa ženy, ktoré konkurujú alfa mužom, v každom existujúcom smere, v niektorých ich dokonca prekonávajú. Niektorí ľudia si myslia, že alfa žena musí zo zásady manipulatívna mrcha, ktorá je k tomu ešte aj panovačná. Pritom je to len o to, že táto žena vie, čo chce, má skvelé líderské schopnosti a vie, ako sa v živote obracať. Je pravda, že veci musí mať po svojom a musí mať kontrolu. Preto, ak máte doma takúto úžasnú ženu, prinášame vám 12 vecí, ktoré určite nebude tolerovať.

Nepovyšujú sa nad ostatných

Zdroj: canva

Pravda o alfa ženách, že je úplný opak toho, čo ste doteraz počuli. Stelesňujú ducha pokory a empatie a nepovyšujú sa nad ostatných, ako by ste možno očakávali. Nemyslia si o sebe, že sú lepšie ako ktokoľvek iný. Uznávajú prístup rovnosti a že ku každej ľudskej bytosti by ste sa mali správať s rovnakým rešpektom. Ak sa chcete stať alfa ženou, tak máte veci pod kontrolou, ale vaše ego ide stranou.

Neznášajú neúctu

Zdroj: canva

Alfa ženy sa vedia postaviť za seba aj za ostatných. Neznášajú a je im priam proti srsti, keď sa niekomu neprejavuje dostatočná úcta. Alfa žena sa vždy zapojí do debaty alebo so situácie, kde vidí, že sa dejú neprávosti alebo vidia zlé správanie. Vedia byť veľmi strašidelné, keď chcú. V spoločnosti, kde si silu zamieňame za aroganciu, alfa žena má úplne nepredstaviteľné sebavedomie. A to niektorých veľmi desí.

Nechcú byť kontrolované

Milujú svoju autonómiu vo všetkom, čo robia. Neznášajú, keď ich niekto kontroluje. Vedia a sú si isté tým, kam smerujú svoj život na základe  svojich osobných skúseností, znalostí a zdravého rozumu. A teda keď sa niekto pokúša ich kontrolovať, cítia veľmi nepríjemne. V takýchto prípadoch najradšej prevezmú kontrolu a robia rozhodnutia.

Nepremýšľajú o sebe v negatívnom svetle

Zdroj: canva

Spoločnosť sa alfa žien prirodzene bojí a preto na nich stále hľadá nejaké nedostatky. Keby ste však chceli niektoré z nedostatkov použiť proti nim, nepodarí sa vám to. Alfa ženy sú si plne vedomé svojich nedostatkov a negatívnych vlastností. Pracujú na nich veľmi intenzívne, tak ako pracujú na všetkých svojich problémoch. Pracujú na tom, aby čo najlepšie poznali samé seba a potom pracovali na všetkom, čo im vadí. Najradšej sa obklopujú pozitívnymi ľuďmi, ktorí minimalizujú negatívne premýšľanie o sebe.

Neznášajú nezmyselné výhovorky

Každý z nás má skúsenosť s toxickými ľuďmi, ktorí rozptyľujú svoj jed okolo nás. Niekedy sa na nás dokonca nalepí a je potrebné ho striasť čím skôr. Takýto ľudia sú majstri nezmyselných výhovoriek, ktoré sú požieračmi času a energie. Sú to taktiež ľudia, ktorí používajú tieto výhovorky na zbavenie zodpovednosti. Alfa ženy takéto správanie neznášajú. Napriek tomu, že najchápavejšie stvorenie na planéte, toto im extrémne vadí. Snažia sa týchto ľudí nasmerovať inak, ak je to možné. Nie vždy sa im to podarí.

Nemajú radi, keď niekto klame

Zdroj: canva

Klamstvá nikomu nie sú príjemné. Okrem toho, že zrádzate dôveru, je to nepekné správanie. Alfa žena je v tomto neústupná. Klamstvo cez ňu neprejde. To platí aj s dodržiavaním sľubov. Pokiaľ niekto poruší svoje slovo, alfa žena to nemá rada. Ona totiž chápe, že neúprimnosť a klamstvá vytvárajú stále ďalšie a ďalšie problémy. Keď týmto ženám je vlastné sa všetkému postaviť čelom, nemajú radi neúprimnosť a klamstvá, namiesto riešenia problémov.

Nikdy nebudú tolerovať zneužívanie

Absolútne netoleruje zneužívanie. Je jedno či je psychické alebo fyzické. Verí v rovnosť a spravodlivosť vo všetkých vzťahoch a v spoločnosti. Pokiaľ spozoruje, že sa niečo podobné deje v jej okolí, neváha a postaví sa za obeť. Snaží sa pomôcť a dodať odvahu všetkým, ktorí to potrebujú a nevedia odísť napríklad zo vzťahu, v ktorom sú týraní a zneužívaní.

Neznášajú manipuláciu

Zdroj: canva

Alfa ženy majú veľmi vycibrenú emocionálnu inteligenciu a preto majú svoje emócie stopercentne pod kontrolou. Je veľmi ťažké alebo nemožné na nich skúšať akékoľvek manipulatívne techniky, pretože nebudú fungovať. Akonáhle manipuláciu vycíti, dáva od toho ruky preč. A to sa týka vzťahov aj v súkromnom živote aj na pracovisku. Stať sa alfa ženou teda znamená okrem iného tvrdo pracovať na svojej emocionálnej inteligencii.

Ich život sa netočí iba okolo ich vzťahu

Tým, že alfa žena pôsobí zastrašujúco, existuje zase predsudok, že nemajú žiadne vzťahy s mužmi. To však nie je pravda. Veria v rovnováhu a harmóniu. Majú svoje ambície, sny a veci, pre ktoré sa vedia nadchnúť, ale venujú sa a starajú sa aj o svoju rodinu a partnera a to plnohodnotne. Sú vedomé samé seba a svojej sily, takže ten balans v živote majú vždy nastavený.

Nepotrebujú pri sebe partnera, ktorý si sebou nie je istý

Zdroj: canva

Aj keď to niekedy tak vyzerá, alfa žena pri sebe nepotrebuje a nechce partnera, ktorý o sebe pochybuje. Možno ste si doteraz mysleli, že vyslovene vyhľadávajú partnerov, ktorých by mohli komandovať a ktorí by boli pod papučou. To však tiež nie je pravda. Aby mali spokojný a šťastný život potrebujú k sebe rovnoprávneho partnera, ktorý je rovnako silný a uvedomelý, ako sú ony.

Nemanipulujú

Tým, že manipuláciu neznášajú, taktiež ony nerobia iným. Je to pod ich úroveň a vôbec to k svojmu životu nepotrebujú. Pokiaľ niečo v živote chcú, dosiahnu to tvrdou prácou, húževnatosťou a tým, že sa nikdy nevzdávajú. Vždy okolitému svetu jasne komunikujú svoje potreby a názory, tak vždy pri nich viete, čom ste. Nepotrebujú vás manipulovať. Jednoducho si povedia, čo chcú a očakávajú.

Nič nenechávajú na náhodu

Zdroj: canva

Majú silný cit pre zmysel a smerovanie, ktoré nenechávajú v živote nič na náhodu. Svoj život tým pádom žijú naplno a neprežívajú ho pasívnym spôsobom. Snažia sa byť a žiť v prítomnom okamžiku a vychutnávať si ho. Veria, že každý človek je si strojcom svojho šťastia a ony pre to svoje robia maximum.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre