Alkohol vyrobený z rôznych podivných ingrediencií. Po prečítaní vás už len tak ľahko niečo neprekvapí.

1557

Ako sa hovorí – „Vypáliť sa dá všetko, len nie všetko sa dá aj piť.” A potom sa nájdu aj takí, ktorým na tom vôbec nezáleží. Ľudia neustále vymýšľajú, inovujú, no nie vždy sú ich nápady tak geniálne ako sa im možno zdá. Nepoznáme dôvody, pre ktoré sa tak ľudia rozhodli, no ponúkame vám zoznam rôznych alkoholických nápojov, ktoré sú naozaj netradičné. Pýtate sa v čom? V surovinách, ktoré boli použité na ich výrobu. Vyskytnú sa totiž i také, z ktorých by sa vám otočil žalúdok ešte skôr, ako by ste to vôbec ochutnali. 

Ttongsul, vyrobený z detských výkalov

boy in gray hoodie standing near yellow leaf trees during daytime
Photo od Viet Hoang na Unsplash

Ttongsul je kórejské víno, ktoré sa vyrába z výkalov detí. Prečo zvolili deti a nie dospelých ľudí? Pravdepodobne veria tomu, že detské výkaly nie sú také „nečisté“. Jeho história však siaha veľmi ďaleko. Kedysi sa používalo k liečbe rezných rán. 

Whisky Gilpin, vyrobená z ľudského moču

clear drinking glass with ice cubes
Photo od Vinicius „amnx“ Amano na Unsplash

Ide o whisky, ktorú si naozaj nikde nekúpite. Ide o alkohol, ktorý vyrába istú muž pre vlastnú spotrebu a to z moču ľudí trpiacich na diabetes. Ktovie či je jeho cieľom ušetriť za cukor.

Víno vyrobené z mŕtvych čajok

European herring gull
Photo od Peter F. Wolf na Unsplash

Víno, ktorého výroby sa zhostili Eskimáci. Postup je pravdepodobne úplne rovnaký len s tým rozdielom, že namiesto hrozna použijete telá mŕtvych čajok. Asi nikoho neprekvapí, že ani toto víno, nie je bežne k dispozícii. 

Víno vyrobené z tiel myších mláďat

wine made with the bodies of baby mice photo u1
Zdroj: ranker.com

Bohužiaľ, je to presne také hrozné, ako to znie. Na výrobu sa používajú trojdňové myšie mláďatá, ktoré sa topenia v ryžovom víne. Jeho účinky sa viažu k erekcii, astme a ochoreniam pečene. Ľudia, ktorí mali tú česť ho ochutnať, vravia, že chutí ako benzín. 

Likér z pohlavných údov

black dog wearing blue denim collar
Photo od charlesdeluvio na Unsplash

Tiež nazývaný t ezhi sanbian jiu. Ide o nápoj podobný vínu vyrobený z penisov troch zvierat – tuleňa, jeleňa a psa. Nájsť ho môžeme na území Číny, kde veria, že má liečivé vlastnosti – konkrétne môže pomôcť mužom prekonať problémy v intímnej sfére. 

Chicha, nápoj vyrobený z ľudských slín

chicha the drink made with human saliva photo u1
Zdroj: ranker.com

Je to veľmi starý nápoj pochádzajúci z územia Ameriky. Takisto sa vyrába ešte staromódnym spôsobom. Výrobcovia dbajú na dodržanie použitých ingrediencií aj spôsob ich spracovania, ktorý spočíva v požutí ingrediencií (čím sa dôkladne rozdrvia), následne ich vypľúvajú aj spolu so slinami. A takto to môže celé fermentovať. 

Whisky so zakonzervovanou kobrou

whiskey with a fully preserved cobra in it photo u1
Zdroj: ranker.com

Táto whisky pochádza z juhovýchodnej Ázie a v každej fľaši sa nachádza telo kobry, ktoré má whiskey obohatiť o nové chute a dokonale ich prepojiť. Podľa predajcov je to afrodiziakum, ktoré môže pomôcť napríklad pri bolestiach svalov. 

Mezcal, pri fermentácii sa pridáva červík

tequila worm social
Zdroj: flickr

Ide o výmysel mexického národa. Je to celkom jednoduché, počas fermentácie sa do nápoja vložia červíky, ktoré sa tam môžu nechať alebo sa môžu vybrať. Fermentácia pokračuje ďalej, preto sa netreba báť prítomnosti škodlivých baktérií. 

Pivo vyrobené z pizze

beer that and 39 s made with pizza photo u1
Zdroj: ranker.com

Isto sa nájde veľké množstvo milovníkov piva a aspoň rovnako veľké množstvo milovníkov pizze. Ale čo takto tieto dve pochutiny spojiť, a to doslova? Existuje totiž bylinkové pivo Mama Mia Pizza, ktoré žalo úspech hneď od začiatku. Na predaj je online a poďakovať zaň môžete jeho tvorcovi Tomovi Seefurthovi. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.