Alternatívne zdroje teraz v Európe po prvýkrát produkujú viac elektriny ako spaľovanie uhlia

379
windmill fotografia
Foto od fantastklywell

Nové štatistiky ukazujú že, Európska únia za uplynulý rok vyprodukovala viac elektriny z obnoviteľných zdrojov ako z uhlia. To všetko vďaka mnohým výskumom a efektívnej implementácii do našich životov. Myslíme konkrétne na našich “gigantov“ – Nemecko a Anglicko, ktoré prispeli asi najviac.

Tieto štatistiky zverejnili spoločnosti Agora Energiewende a Sandbag. Podľa nich sme tak za minulý rok vyprodukovali, vďaka vetru, slnečnému žiareniu a biomase, 20,9% celkovej vyprodukovanej elektriny. V porovnaní s 20,6% zo spaľovania uhlia a 19,7% zo zemného plynu zatiaľ vedú len o veľmi malú hodnotu. Jadrová energia však stále zostáva tým najväčším zdrojom energie. Vyprodukovala celkovo 25,6 percent elektriny v Európe.

Štatistiky sa zamerali aj na konkrétne krajiny a vyšlo im, že najlepšie sa majú, samozrejme, Nemci a Angličania. Merali, kto tieto to alternatívne zdroje energie používa, v akej miere a najmä ako efektívne ich využíva. Anglicko a Nemecko tak tvorí 56% celkovej hodnoty nameranej za posledné 3 roky. Podľa výpočtov by sme za rovnako priaznivých podmienok ako doteraz mali byť schopný produkovať 50% energie z obnoviteľných zdrojov do roku 2030.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre