Alternatívny koniec filmu “ Ja Legenda“ by veľa divákov asi nepotešil ale ide o naozaj netradičný záver

4658
Ja Legenda
Wikimedia

Dnes už vcelku kultový film v ktorom hrá hlavnú postavu Will Smith ako jeden z mála, ktorí prežili zombie apokalypsu mal pôvodne skončiť inak. Avšak nie je to práve koniec, ktorí by sa dal označiť za ten pravý americký happy-end, kedy človek porazí príšery, ale o to je tento koniec zaujímavejší.

V poslednej scéne mal pôvodne Robert Neville (Will Smith) prísť k uvedomeniu, že skutočné monštrum vo svete plného zombie je on sám. Príde na to tak, že si všimne citové puto medzi „veliteľom zombie“ a ženou, ktorú sa snaží pomocou vakcíny vyliečit. Robert odloží zbraň a vráti ženu rozčúleným zombie . Keď si Robert uvedomí, že tieto „príšery“ majú city zistí, že on je ten, kto zabíja ostatných pre ich inakosť .

Tento alternatívny koniec je rovnako blížšie aj pôvodnej knihe a názvu “ Ja Legenda“, ktorý má vyjadrovať to, že o Robertovi Nevillovi sa šírili medzi zombíkmi príbehy / legendy ako o vraždiacom monštre .

Pôvodny námet nájdete v knihe Richarda Mathesona – Kliknite a zisite viac <

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre