Americké mestečko odmietlo solárnu elektráreň – Ľudia sa boja, že vysajú všetku slnečnú energiu

704

Mestečko Woodland – Severná Karolína – spoločnosť Strata Solar pri svojom návrhu s výstavbou solárnej elektrárne určite rátala s argumentami, ktoré budú „proti“ avšak na niečo podobné určite pripravení neboli.

solarne panely

Pri rokovaní s mestom, na verejnom zasadnutí, za prítomnosti občanov, padli totiž naozaj zaujímavé argumenty prečo zakázať tento ekologickejší spôsob získavania energie. Jeden z nich predniesol miestny muž menom Bobby Mann, ktorý podľa denníka Independent navrhoval dať elektrárni červenú a to z dôvodu, že panely vysajú všetku slnečnú energiu, čo zabráni ďalšiemu  priemyselnému rozvoju v meste.

 

Ďalším občanom, ktorý verejne prehlásil svoj názor bola učiteľka na dôchodku menom Jane Mann, tá sa zrejme snažila využiť poznatky z predmetu, ktorý dlhé roky vyučovala a prehlásila, že panely budú „kradnúť“ svetlo, ktoré potrebujú rastliny na svoju fotosyntézu. Tiež povedala, že sa nevie, či panely nespôsobujú u občanov rakovinu.

Hovorca Strata Solar uistil občanov, že žiadne negatívne účinky na životné prostredie ani zdravie občanov kvôli zavedeniu solárnych panelov nehrozia a práve obnoviteľné zdroje energie sú odporúčané poprednými expertmi na životné prostredie.

 

zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.