Vedeli ste, že váš antiperspirant pravdepodobne používate zle? Kvôli tomuto sa potíte naďalej !

3179

Horúce letné dni so sebou prinášajú aj mnoho potenia. V TV vidiíte každú chvíľu aplikáciu deodorantu a často aj antiperspirantu tesne pred odchodom z domu alebo pred športovým výkonom.  Vedeli ste však, že antiperspirant sa používa trochu inak ako si mnoho ľudí myslí?

Aký je rozdiel medzi antiperspirantom a deodorantom?

V prvom rade si musíme uvedomiť podstatný rozdiel medzi týmito dvoma pojmami. Mnoho ľudí a dokonca aj e-shopov vám v ponuke deodorantov ponúkajú antiperspiranty a naopak. Ide však o 2 rozdielne produkty. Ako už napovedá názov deodorant prekrýva „odor“ čiže zápach kdežto antiperspirant nielenže prekrýva zápach ale priamo blokuje a zabraňuje poteniu. Teraz keď máme tieto 2 pojmy, ktoré často ľudia považujú za identické vyriešené posuňme sa teda ďalej.

sweat photo
Média vytvárajú dojem, že antiperspirant by sa mal používať pri športovom výkone. Foto: Pixabay

Ako správne používať antiperspirant?

Kedže antiperspirant nie je len voňavka je potrebný určitý čas na to, aby sa jeho efekt prejavil. Ak sa potiť naozaj nechcete musíte dopriať látkam čas aby sa vstrebali . Obaly antiperspirantov často upozorňujú, že by ste produkt mali použiť ideálne večer a nechať vstrebávať počas noci. Neveríte?

eucerin
Návod na použitie uvedený na stránke výrobcu antiperspirantov. Zdroj: Eucerin.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.