V roku 2016, na izraelskom archeologickom nálezisku Lachish, našli archeológovia približne 3700 rokov starý slonovinový hrebeň. To, že je na starom hrebeni niečo vyryté si výskumníci všimli len nedávno. To, že nejde o hocijaký hrebeň prezrádza aj nasledujúca veta, ktorá je na hrebeni vyrytá: „Nech tento kel vykorení vši z vlasov a brady.“ 

Hrebeň zo slonoviny má na jednej strane 14 jemných zubov, ktoré slúžia na odstraňovanie vší a ich vajíčok, zatiaľ čo na druhej strane je šesť širších zubov, ktoré ľudia v dobre bronzovej využívali na rozmotávanie zauzlených vlasov.

Profesor archeológie na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme prezradil, že ide o nápis v kanaánčine, ktorá je najstaršou abecedou. Výskumná pracovníčka Madeleine Mumcuogluová tvrdí, že nápis a to, že bol hrebeň vyrobený zo slonoviny naznačuje, že mohlo ísť o vzácny dar. 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.