Archeológovia našli záhadnú anomáliu pod pyramídami v Gíze

137

Archeológovia práve odhalili nečakanú „anomáliu“ pod komplexom pyramíd v Gíze, ktorá by mohla predefinovať naše chápanie o tejto obdivuhodnej civilizácii. Ak vás fascinuje, čo sa skrýva pod povrchom histórie starovekého Egypta, čítajte ďalej.

Prevratné Technológie, Prevratné Objavy

S využitím moderných nástrojov ako je georadar, vedci preskúmali oblasť pod Západným cintorínom v Gíze. Ich úlohou bolo zistiť, či sa pod pieskom nenachádza niečo neobjavené. Výsledky? Objavili dve podzemné štruktúry – jednu plytšiu a druhú hlbšiu – situované pod kráľovským cintorínom blízko legendárnej Veľkej pyramídy.

Zdroj Osama Elsayed

Záhadné Štruktúry

Archeológovia popisujú tieto štruktúry ako anomáliu kvôli ich hustote, ktorá sa líši od okolitej pôdy. Predpokladajú, že tieto štruktúry sú človekom vytvorené vzhľadom na ich tvar a predpokladajú, že boli po výstavbe naspäť vyplnené zeminou.

Kráľovské Pohrebné Miesto

„Západný cintorín v Gíze je známy ako dôležité miesto pre pochovávanie členov kráľovskej rodiny a vysokých dôstojníkov,“ píšu archeológovia. Úvodný prieskum pomocou georadaru a elektrickej rezistivity odhalil „anomáliu na sever od prieskumného miesta.“ Rozloha a lokalita tejto anomálie boli približne určené, ale jej presná štruktúra a poloha zostali nejasné.

Zdroj Jens Aber

Rozmery a Podrobnosti

Táto povrchová štruktúra meria 10 metrov na šírku a 15 metrov na dĺžku, pričom je uložená menej ako 2 metre pod povrchom. Vedci predpokladajú, že bola postavená na podporu väčšej a hlbšej štruktúry, ktorá je približne 5 metrov hlboká v najplytšom bode a 10 metrov v najhlbšom.

Potenciálne Vstupné Miesto

Vedci tvrdia, že táto anomália môže byť vytvorená buď zmesou piesku a štrku alebo riedkym rozostupom s prázdnymi dutinami. „Môže ísť o vstup do hlbšej štruktúry,“ hovoria. „Veríme, že spojenie medzi plytkou štruktúrou a hlbšou veľkou štruktúrou je významné. Z prieskumných výsledkov nemôžeme určiť materiál spôsobujúci anomáliu, ale môže ísť o veľkú podzemnú archeologickú štruktúru.“

Nádej na Vysvetlenie

Archeológovia dúfajú, že opatrná vykopávka miesta môže pomôcť určiť povahu týchto záhadných štruktúr. Výskum pokračuje a možno čoskoro získame vzrušujúce odpovede na otázky, ktoré tento významný objav prináša.

 

zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre