7 vecí, ktoré môžete robiť, ak chcete pokoriť arogantného človeka

18380

Nezdravá pýcha zapríčiňuje veľmi toxické vzťahy a prostredie. Arogantní ľudia sú po väčšine hrdí ešte aj na to, že sú arogantní a berú to ako svoju „superschopnosť“. Tento článok nie je o tom, že máte niekoho ponižovať. Ale skôr nástroj, ako sa s arogantnými ľuďmi vysporiadať. Častokrát sa totiž stáva, že stret s takýmto ľuďmi v nás zanecháva nepríjemný pocit alebo nám to dokonca pokazí celý deň. A prečo by to tak malo byť? Vy predsa nemôžete za to, že niekto je arogantný. Dúfame, že vám týchto 7 tipov pomôže a že už nebudete mať stres alebo nepohodu, keď sa budete musieť rozprávať s arogantným kolegom alebo známym.

Začnite svojim sebavedomím

3 27
Zdroj: canva

Krok číslo jedna na to, aby ste sa do „boja“ s takou osobou vôbec mohli pustiť, je budovanie svojho vlastného sebavedomia. Slabších jedincov alebo ľudí s nízkym sebavedomím arogantný človek zožerie zaživa. Keď chcete stáť oproti takému človeku, musíte si byť sám sebou istý. Neexistuje iná cesta. Pokiaľ to nespravíte, vždy bude mať na vami istú moc. Keď však naberiete odvahu a sebavedomie a postavíte sa sami za seba, minimálne odíde a nechá vás na pokoji. Pôjde znepríjemňovať život niekomu inému.

Povedzte im, že sa nudíte

4 15
Zdroj: canva

Arogantná osoba si vždy užíva nepohodu iných. Je to pre nich pohonná hmota a zvláštna forma uspokojenia, keď majú iní ľudia problém alebo problémy. Keď im však poviete, že sa vás nudia, zasiahnete priamo do čierneho. Títo ľudia si myslia, že sú dokonalí vo všetkých smeroch a teda, že v ich priazni a blízkosti je každému najlepšie a každý s nimi chce byť kamarát. Aj keď je opak pravdou. Myslia si o sebe, že sú mega vtipní a tým, že im poviete, že sa nudíte, naštrbíte škrupinku ich dokonalosti a to ich dokonale rozhádže.

Dajte im najavo, že sa vám niečo nepáči

5 19
Zdroj: canva

Mnohí z nich vôbec nevedia, že vám ubližujú. Spôsob, ako sa bavia s ostatnými, berú ako samozrejmú vec. Veď oni sú predsa najlepší a dokonalí. Akoby oni v nejakej komunikácii mohli spraviť chybu? Presne v tomto momente prichádzate na scénu vy a musíte nahlas povedať, že vám ublížili a aj ako. Buď im presne poviete, ktoré ich slová vás zranili alebo im musíte minimálne povedať, že ich arogancia v kombinácii so slovami raní mnohých ľudí. Každopádne im to povedzte. Niekto musí. Možno sa spamätajú. Aspoň trošičku.

Nenechajte sa okabátiť

6 16
Zdroj: canva

Arogantní ľudia hrajú hry s vašou mysľou. Vždy ju budú. Jediný spôsob, je nenechať sa vtiahnuť do deja a predstavenia. Úplne tieto pokusy odignorovať a odísť. Sú to toxické a dramatické hry, ktoré ich baví vytvárať si v hlave a potom ich aplikovať na svoje „obete“. Musíte si byť toho vedomí a vyhnúť sa tomu. Akonáhle sa necháte vtiahnuť do ich hier, zase raz nad vami zvíťazia.

Buďte najmilší, ako sa len dá

7 15
Zdroj: canva

Nikdy nebudú očakávať, že sa zachováte milo alebo láskavo, keď zaútočia. Totálne ich vyvedie z konceptu. Preto to urobte. Je to veľmi zložité a byť milý na niekoho, kto je odporný a arogantný, ale láskavosť je pre nich tak šokujúca, že sa možno zamyslia nad tým, ako sa k vám správajú. Jasné. Vieme, že si milý a láskavý prístup vôbec nezaslúžia, vy však musíte mať nejaké eso v rukáve, keď chcete uzemniť takýto typ osoby. Veľa zbraní teda k dispozícii nie je.

Povedzte im príbeh o inej arogantnej osobe

8 7
Zdroj: canva

Toto je jedna z vecí, ktorá by ich mala uzemniť takmer dokonale. Nemusíte hovoriť skutočný príbeh zo života, môžete si ho aj vymyslieť. Dbajte však na to, aby tam boli spomenuté všetky najhoršie vlastnosti dotyčného. Zakončite to potom nejakým srdcervúcim spôsobom, ako že kvôli svojej arogancii stratil lásku svojho života alebo prácu…fantázii sa medze nekladú. Podľa jeho reakcie potom uvidíte, či sa v tom našiel alebo nie. Možno si trocha vstúpi do svedomia a začne sa správať normálnejšie. Minimálne k vám.

Pomôžte im, ak je to vo vašich silách

9 4
Zdroj: canva

Pomôžte svojmu priateľovi, milovanej osobe alebo niekomu blízkemu nájsť zdroj ich arogancie a problému, ktorý túto aroganciu spôsobuje. Vždy existuje nejakú spúšťač. Či už sa jedná o pozitívne alebo negatívne správanie. Možno prídete na to, že sú majú veľmi škaredú minulosť a v skutočnosti veľmi trpia a preto sa takto správajú. Korene takéhoto správania bývavajú veľmi hlboko v človeku. Môžete im pomôcť kompletne zmeniť ich život a pomôcť im prekonať traumy, ktoré ich zožierajú celý život. Dajte tomu iba šancu a buďte trpezliví.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.