Benátska polícia reaguje na sťažnosť japonských turistov, ktorí zaplatili reštaurácii za jedlo 1100€

1920
venice fotografia
Foto od szeke

Štvorica japonských turistov si v Benátkach objednala steak, grilovanú rybu a čistú vodu. Zostali v šoku keď im reštaurácia vystavila účet vo výške 1,100€. Po tom čo to prišli ohlásiť, sa šéf polície aj so starostom Benátok sa rozhodli zakročiť.

Trojica žien z rovnakej skupiny japonských turistov sa bála, že sa im na hlavnom námestí prihodí rovnaká vec, a tak sa rozhodli jesť o kúsok ďalej od centra. 3 taniere cestovín s morskými plodmi ich tak vyšli “len“ na 350€.

,,V nasledujúcich dňoch túto záležitosť poriadne preveríme. Taktiež sa ubezpečíme, že ich sťažnosť bola opodstatnená.“, tvrdí starosta Luigi Brugnaro na svojom Twitteri. ,,Ak sa tento problém potvrdí, urobíme všetko čo je v našich silách a potrestáme tých, ktorí sú za to zodpovední. Sme za spravodlivosť, vždy!“

Reštaurácia na Námestí svätého Marka, na ktorú sa sťažovali, je údajne vlastnená čínskymi investormi a spravovaná Egypťanom. Osoba z tejto reštaurácie, ktorú sa médiám podarilo kontaktovať opakovane tvrdila, že si na žiadnych japonských turistov nespomína.

Nie je tiež jasné prečo turisti, ktorí sťažnosť podali, jednoducho neodmietli zaplatiť takýto účet a nekonali hneď na mieste. Sťažnosť prišla až po tom, čo mesto opustili a vrátili sa na svoju ubytovňu v Bologni.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre