Odišla legenda. Pripomeňte si 10 najlepších filmov, kde hral Bernard Hill (†79)

300

Viacerí z vás už určite zachytili nedávnu správu o tom, že zomrel známy herec Bernard Hill. Mnohí ho poznajú z filmov ako Titanic, či Pán Prsteňov, on má však na konte oveľa viac úspešných projektov. Pripomeňte si legendárneho herca týmto zoznamom jeho desiatich najlepšie hodnotených filmov na CSFD.

Bernard Hill bol anglický herec, ktorý sa narodil v Manchestri 17. decembra 1944. Prvé filmy nakrúcal už v 70-tych rokoch, najväčšia sláva však prišla až v pokročilejšom veku. Zomrel v nedeľu 5. mája 2024 vo veku 79 rokov. Nižšie nájdete najlepšie filmové počiny, v ktorých sa počas života objavil.

Lovci levov (The Ghost and the Darkness)

Zoznam najlepších filmov a seriálov, v ktorých učinkoval Bernard Hill, začíname počinom Lovci levov. Je to americká dobrodružná dráma a thriller z roku 1996, kde si hlavné postavy zahrali Michael Douglas a Val Kilmer. Na CSFD má 76%.

Zdroj United Nations Photo

Wolf Hall

Bernard Hill bol nielen skvelý filmový herec, ale aj seriálový. Wolf Hall je prvý, ale nie posledný seriál v tomto rebríčku. Je to historická dramatická séria z roku 2015, ktorá má 6 epizód. Na CSFD má 80% a v hlavných rolách sa predstavili Mark Rylance, Damian Lewis, či Claire Foy.

Topenie po číslach (Drowning by Numbers)

Topenie po číslach je komediálna dráma z roku 1988, ktorá sa nakrúcala v Holandsku a vo Veľkej Británii. O réžiu aj scenár sa postaral známy Peter Greenaway. Na CSFD má snímka 81%.

Zdroj Mirka23

Shirley Valentine

Toto nie je až tak komerčne známy film, ale ide o pomerne vysoko hodnotenú komédiu z roku 1989. Film sa nakrúcal v USA a v Anglicku, na CSFD má 81%. Okrem Bernarda Hilla sa v hlavných rolách predstavili Pauline Collins, Tom Conti alebo Julia McKenzie.

Zdroj Diane Krauss (DianeAnna)

Valkýra (Valkyrie)

Valkýra je dramatický, historický a vojnový thriller z roku 2008, kde mali hlavné úlohy Tom Cruise, či Kenneth Branagh. Snímka sa natáčala v siedmich rôznych krajinách a na CSFD má hodnotenie 82%.

Zdroj Gage Skidmore

Unforgotten

Unforgotten je druhý seriál v tomto rebríčku. Je to dramatický krimi seriál britskej výroby, ktorý sa natáčal v rokoch 2015 – 2023 a zatiaľ má na svojom konte 5 sérií. Na československej filmovej databáze je hodnotený na 83%.

Titanic

Titanic je kultová romanticko-historická snímka z roku 1997, kde sa v hlavných úlohách predstavili Leonardo DiCaprio s Kate Winslet. Na CSFD má 85% a je to 41. najobľúbenejší film na tejto platforme.

Zdroj Ninha Morandini

Gándhi

Jeden z prvých úspešných filmov, ktoré Bernard Hill natočil, je snímka Gándhi. Je to životopisná dráma z roku 1982, ktorá sa nakrúcala v Indii a vo Veľkej Británii. Na CSFD má 85%. Okrem Hilla tu hrali napríklad Martin Sheen, či Ben Kingsley.

Zdroj Sylar2406

Ja, Claudius (I, Claudius)

Tretí a posledný seriál v tomto rebríčku je 12-dielna séria z roku 1976 s názvom Ja, Claudius. Táto historická dráma sa točila v Británii a v hlavných úlohách vystupovali napríklad Derek Jacobi alebo Siân Phillips. Na CSFD má skvelých 87%.

Pán prsteňov (The Lord of the Rings)

Jedna z najznámejších úloh, ktoré Bernard Hill stvárnil, bola postava rohanského kráľa v sérii The Lord of the Rings. Tretia časť trilógie z roku 2003 s podtitulom Návrat kráľa má na CSFD výborných 91%. Podľa divákov na tejto platforme je to 15. najlepší film vôbec a 8. najobľúbenejší.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre