Bezdomovec bavil okoloidúcich svojim verným potkanom, ktorého však jedného dňa niekto ukradol a ľudí to veľmi pobúrilo

7539

Nie každý má to šťastie byť zdravý, šťastný a mať vlastný domov. No ľudia bez domova sa dokážu tešiť z maličkostí často oveľa viac a aj napriek ich smutnému osudu sa vedia podeliť aj s tým málo, čo majú. Smutné však je, keď im aj ten kúsok šťastia niekto ukradne.

Tento smutný príbeh sa odohral v Austrálii. Každý deň stretáva Alyson v uliciach Sydney bezdomovca, ktorý sedí vždy na rovnakom mieste. 59-ročný Chris sa dokáže aj napriek tomu, že nemá svoj vlastný domov, podeliť o svoj kúsok šťastia s okoloidúcimi. Ide o to, že vlastní potkana, ktorý je jeho miláčikom a dovolí sa pristaviť resp. pohrať sa s ním aj cudzím ľuďom. A okoloidúcim vôbec neprekáža, že ide o potkana, práve naopak. Potkan je neustále so svojím majiteľom a nikdy sa od neho nevzdiali. Obedujú, hrajú sa, zabávajú okoloidúcich aj spia spolu. To sa však nedávno zmenilo.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Pred pár dňami si Alyson všimla, že Chris je sám a absolútne zúfalý. Rozhodla sa za ním ísť a všimla si, že mu potkan chýba. Niekto ho ukradol. Chris povedal, že potkana mu pravdepodobne vzal nejaký okoloidúci potom, čo na krátko odišiel do kúpeľne. Alyson bola úplne zmätená a túto krádež nazvala úbohým činom. Potom, čo tento príbeh zverejnila na Facebooku, ľudia začali okamžite reagovať s tým, že boli rovnako zhrození, ako ona. Za pár dní po zverejnení zdieľalo tento status až 16 tisíc ľudí!

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zatiaľ čo väčšina komentátorov vyjadrila úplné znechutenie z nedostatku ľudskosti osoby zodpovednej za krádež, iní sa snažili zistiť, ako môžu pomôcť. Mnohí z nich začali zdieľať fotografie potkana, aby tak pomohli ostatným ľuďom s jeho identifikáciou. Dúfali totiž, že ho niekto nájde v bezpečí a zdravého.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Medzitým sa ozval zlomený Chris, ktorý kontaktoval políciu. Povedal, že polícia mu prisľúbila, že bude konať a pokúsi sa páchateľa vypátrať. Neexistujú však žiadne nové informácie a smutný muž žije v absolútnej neistote, pretože vôbec nie je isté, že sa mu niekedy jeho miláčik vráti.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre