Biblické zaujímavosti

18036

Biblia je najviac kradnutou knihou na svete

1

Ježiš v skutočnosti nikdy nepovedal, že vytvára „nový smer“ alebo „náboženstvo“ iba, že reformuje judaizmus

2

Svedkovia Jehovovi neoslavujú narodeniny pretože jedine 2 prípady v Biblií, kedy niekto oslavoval narodeniny, skončili vraždou.

 

Čína je najvačším dodávateľom biblií.

V roku 2011 sa vytlačilo 25 miliónov kusov Biblie a 208 miliónov katalógov IKEA

 

Biblia je preložená do 2454 jazykov.

 

Judáš zapredal Ježiša za vtedajší 4 mesačný plat pracujúceho muža.

7

V Severnej Kórei je vlastnenie Biblie , pozeranie filmov z Južnej Korei a šírenie pornografie trestané smrťou..

 

Menelk II vládca Etiópie zvykol zjesť pár stránok Biblie keď sa necítil dobre.

V Biblií sa nenachádza žiaden opis Ježišovej fyzickej postavy.

12% Američanov si myslí že Jana Z Arku bola žena Noeho z Biblického príbehu

11

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

4 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Filip
27. júla 2016 18:54

Ježiš prišiel postaviť novú Cirkev keď povedal Šimonovi (neskôr apoštolovi Petrovi) ,,A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.“ Mt 16, 18

Andrej
20. novembra 2015 23:42

Pôvod vianočných zvykov
Oslava Ježišovho narodenia: „Raní kresťania neoslavovali NARODENINY! [Ježišovo] narodenie, lebo oslavu akýchkoľvek narodenín považovali za pohanský zvyk.“ (The World Book Encyclopedia)
Slávenie 25. decembra: „Zvyky spojené s vítaním znovu sa rodiaceho slnka boli v tradícii európskych národov natoľko zakorenené, že vo štvrtom storočí cirkev presunula výročný deň narodenia Ježiša Krista na 25. december, ktorý bol dovtedy oslavovaný ako deň renesancie slnka.“ (Rok vo zvykoch nášho ľudu)
Dávanie darčekov a hodovanie: V Encyklopédii ľudovej kultúry Slovenska sa píše: „Pri oslavách na počesť boha Saturna (od 17. do 24. decembra) sa ľudia vzájomne obdarúvali sviečkami a žartovnými darčekmi.“ Podľa ďalšej encyklopédie „vianočné hodovanie s podávaním obradových a sviatočných jedál má svoj pôvod v predkresťanskom období, keď sa v tomto termíne slávil sviatok zimného slnovratu“. (Tradičná ľudová kultúra Slovenska slovom a obrazom)
Vianočný stromček: „Už v starom Egypte, Babylónii i v Ríme sa oslavy zimného slnovratu spájali s používaním zelenej vetvičky alebo stromčeka — symbolu prebúdzajúceho sa života.“ (Veľká kniha slovenských Vianoc)
Imelo a zeleň: Z Encyklopedie slovanských bohů a mýtů sa dozvedáme, že imelo „zohrávalo úlohu v slávnostiach zimného slnovratu, odkiaľ prešlo do symboliky vianočných sviatkov“. V Encyklopédii ľudovej kultúry Slovenska sa píše, že „symboliku zelene [kresťanstvo] prevzalo z predkresťanskej tradície“.
Koledy: „Obradná obchôdzka“ s koledami má korene „v predkresťanských obradoch novoročia“. (Tradičná ľudová kultúra Slovenska slovom a obrazom)

Domi
20. júna 2016 9:43
Odpovedať  Andrej

super info

patrik
16. júla 2016 19:13

Výborné