Bio-hackeri si do rúk vkladajú LED diódy

1079

Transhumanizmus  nemá svoje miesto iba v medicíne a vede, ale tiež v estetike.

 

„Bio-hackeri našli nový spôsob, ako si vylepšiť svoje telá pomocou technológie. Jedna skupina ľudí si nechala do ruky nainštalovať čip“ NORTHSTAR V1 „, LED disk veľkosti väčšej mince , ktorý sa po aktivácii za pomoci magnetu rozsvieti.

hackeri

Traja ľudia si tento doplnok nechali implantovať na festivale Cyborg v Düsseldorfe v Nemecku. Celkový proces zabral 15 minút (a to vrátane krátkeho chirurgického zákroku) a podieľal sa na ňom švédsky umelec Jowan Österlund.

Zariadenie pochádza z dielne Grindhouse wetware, čo je skupina programátorov, inžinierov a nadšencov, ktorí sa snažia vyvíjať nové prenosné technológie a telesné modifikácie. Pri rozhovore s magazínom Motherboard skupina konštatovala;

Chceme transformovať science fiction do reality. K tomu cieľu dospejeme po dlhých štúdiách. Ľudia tu u Grindhouse wetware nie sú akademickí pracovníci. Všetko je to len o civilnej vede a celkovom zápale.“

Stále sa čudujete  prečo niečo také môže niekto  chcieť? Okrem kozmetickej hodnoty implantátu sa vám tiež dostane množstvo možností aplikácií:

„Biomedical dáta sú lepšie merané za pomoci tejto technológie.

„Pre nás v Grindhouse je toto však len prvý krok na ceste k vyššej biológii. Chceme zabezpečiť to, aby budúcnosť bola vo vašich rukách a dostupná“

Skupina už teraz premýšľa nad možnou úpravou ich chipu Northstar V1. Nakoniec by sa malo vytvoriť zariadenie, ktoré rozpozná gestá a dáva tak užívateľovi možnosť ovládať elektroniku.

zdroj

Foto: Ryan O’Shea/Grindhouse Wetware

2 komentáre

  1. Keď o tom snívajú budiž ale mali by dobre uvážiť čo je skutočne potrebné a čo nie je. Elektronika má pomáhať, nie z nás samých urobiť elektroniku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.