Spojené štáty americké neprestávajú prekvapovať. Tu sú bizarné tradície jednotlivých štátov.

1662

Spojené štáty americké sa skladajú z 50 štátov. Neuveriteľne číslo, však? A pritom každý jeden je tak trochu iný. Niektoré sa líšia úplne. Majú svoje tradície, ktoré nám – Európanom, môžu prísť zvláštne a divné. Ale úprimne, kto z nás minimálne v detstve nerobil hlúposti? 

Uvidíte, že každý štát sa môže pochváliť aspoň jedným zvykom, ktorý vám zamotá hlavu a vy nebudete veriť tomu, že to niekto reálne praktizuje. 

A viete, čo je na týchto podivnostiach najlepšie? Nie až tak to, že sa ľudia zabavia, ale že sa spoločne stretnú, mnohokrát aj z iných štátov alebo dokonca krajín. 

Colorado – beh s rakvou

flattencropwebpautojpeg quality60
Zdroj: ranker.com

Ide o preteky, v ktorých každý tím nesie rakvu, pričom vo vnútri sa nachádza živá bytosť, cez prekážkovú dráhu do stráženým terénom. Do toho vám na povzbudenie hrá živá hudba. Súčasťou pretekov je aj hod lososom alebo sa v rámci prehliadky môžete pozrieť dovnútra pohrebného vozu. 

Illinois – jazda metrom bez nohavíc 

5FTRGJBM7BB4TGLJREVPR6XLGI
Zdroj: ranker.com

Je to každoročné podujatie, pri ktorom ľudia bez spodného dielu oblečenia (samozrejme sa myslia nohavice, nie spodné prádlo, to im zostáva) nastúpia do metra a v pokoji sa odvezú, kam potrebujú. Skrátka sa správajú absolútne prirodzene. 

Západná Virgínia – súťaž vo varení 

road kill 2
Zdroj: ranker.com

Udalosť, ktorá pritiahla pozornosť sveta. Počas jesene každý jeden deň kuchári súťažia o to, kto dokáže pripraviť chutnejšie jedlo. Samozrejme sa jedná o zabíjačku, takže v ponuke môže byť jeleň, králik, ale i veverička. 

Missouri – Festival semenníkov

186823420 1800602 TesticleFestival EL010720252606 t800
Zdroj: ranker.com

V malom mestečku Ozark Olean sa každoročne koná celodenná slávnosť, kde sa uctieva najviac podceňovaná potravina – zvieracie semenníky. Varí sa pritom hovädzie mäso a morka a súčasťou oslavy je aj karneval.

Nebraska – hod byvolými výkalmi

55b2a617b5399.image
Zdroj: ranker.com

Je ťažké povedať ako k tejto tradícii prišli, alebo prečo ju vôbec stále medzi ľuďmi udržujú živú. Ako názov napovedá ide v nej o to, ako ďaleko dokážete hodiť byvolí trus. 

Vermont – jazda na bicykli bez oblečenia

black mountain bike parked near the road
Photo od Alejandro Lopez na Unsplash

Je to veľmi milá tradícia študentov z Vermontskej univerzity, ktorí v posledný deň vyučovania zhodia zo seba svoje oblečenie, vysadnú na bicykel a povozia sa po meste. Prvá takáto cesta na bicykli sa datuje do roku 1996 a odvtedy v nej študenti pokračujú. 

Južná Dakota – zápas v zemiakovej kaši

potato
Zdroj: ranker.com

Kto by nemal rád zemiakovú kašu? Isto sa nájdu aj takí, rovnako ako sa nájdu aj milovníci. V meste Clark ju ale musia priam milovať, keďže tú lásku pozdvihli na novú úroveň. V roku 1997 odštartovali svoju každoročnú súťaž v zápasení v zemiakovej kaši. Je to mokré, mastné a šmýka sa to, no o to väčšia zábava to musíme byť, nemyslíte? 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.