Od nevinných chatov k trestnej činnosti: Bizarné tajomstvá chatovacích miestností

593

Chatovacia miestnosť. Prežitok z minulosti internetu. Kedysi dávno sa chatovacie miestnosti preháňali po mohutných kybernetických pláňach ako digitálne bizóny, robustné a neprehliadnuteľné. Existovali chatovacie miestnosti na všetky možné témy. Boli ako zúrivé skupinové textové správy v reálnom čase medzi neznámymi ľuďmi, ktorí sa stretli, aby sa porozprávali o Babylone 5, vojne v Perzskom zálive alebo sexe.

Celebrity ako Marlon Brando a Halle Berryová často navštevovali chatovacie miestnosti

Veľká časť chatovacích miestností bola úplne anonymná, zaregistrovali ste sa na Yahoo, nazvali ste sa CyberDude69 a tak vás poznal celý svet. Trollovanie nebolo výhradnou doménou sociálnych nespokojencov v pivniciach, ako mnohí ľudia tvrdili. Vďaka závoju anonymity sa do tejto akcie dostali aj celebrity, len aby neskôr verejne odhalili svoje vylomeniny.

black laptop computer on brown wooden table
Photo by Johnny McClung on Unsplash

Marlon Brando bol jedným z najvýznamnejších celebritných chatových trollov tej doby. Priznal, že ku koncu svojho života sa zdržiaval v chatovacích miestnostiach a počas politických diskusií nadával cudzím ľuďom, ak sa mu nepáčilo, čo hovorili. Niektorí ľudia, ktorí si ho obľúbili, sa stali jeho priateľmi a boli ohromení, keď zistili, že je to skutočne skutočný Marlon Brando a nie len nejaký šialený maniak.

Halle Berryová tiež križovala chatovacie miestnosti v bezpečí pred zvedavými očami, len aby sa mohla zapojiť do konverzácie bez toho, aby jej sláva zahmlievala názory ľudí. Kedykoľvek prezradila, kto je, aj tak jej nikto neveril.

Sériový vrah John Edward Robinson sa stretával s obeťami v chatovacích miestnostiach

Dnes už všetci vieme, že si máme dávať pozor na internete, pretože každý, s kým komunikujeme, môže byť ten najnebezpečnejší šialený maniak, akého kedy história vyprodukovala. Všetci sme upozorňovaní, aby sme si na takýchto ľudí dávali neustále pozor. Boli však časy, keď táto myšlienka bola nová. To znamená, že boli aj časy, keď bol niekto prvým online maniakom, o ktorom ktokoľvek počul, a táto pocta patrí Johnovi Edwardovi Robinsonovi.

MacBook Pro turned on
Photo by Andras Vas on Unsplash

Robinson sa často považuje za prvého internetového sériového vraha a na vyhľadávanie svojich obetí využíval chatovacie miestnosti. Ešte v roku 2000 po tom, čo úrady dostali príkaz na prehliadku majetku tohto „muža od rodiny chodiaceho do kostola“, objavili telá dvoch žien, ktoré ukryl do 85-kilových sudov. Ďalšie tri ženy našli uložené na inom mieste.

Robinson sa so ženami zoznamoval cez internet a lákal ich k sebe domov pod zámienkou, že chce mať sexuálny vzťah. Nielenže ich zabil, ale často ich aj okradol a roky po čine žil z vládnych šekov alebo z platieb výživného. Jednej žene dokonca uniesol dieťa a predal ho svojmu bratovi, pričom sa vydával za sprostredkovateľa adopcií.

Manželský pár sa navzájom podvádzal na chate

Je ťažké overiť pravdivosť tohto príbehu, ale prinajmenšom sa uvádzalo, že istý bosniansky pár sa pokúšal podviesť jeden druhého a spojil sa v tej istej chatovacej miestnosti, kde si začali aféru. Každý z nich svojim potenciálnym partnerom povedal, že je zadaný, takže každý z nich vedel, že má pomer so zadanou osobou. Každý z nich vedel, že ten druhý je nešťastný. Jedného dňa sa teda stretli. Podľa pôvodného príbehu z roku 2007 to nebol šťastný koniec s tým, že si dvojica uvedomila, že patrí k sebe. Jednoducho sa rozviedli.

woman wearing gray jacket
Photo by Priscilla Du Preez 🇨🇦 on Unsplash

Nemecký kanibal využil chatovacie miestnosti na nájdenie dobrovoľnej obete

V roku 2001 nemec Armin Meiwes zverejnil v niektorých chatovacích miestnostiach, že sa chce stretnúť s iným mužom za účelom jeho zjedenia. Meiwes chcel vyskúšať kanibalizmus. A muž menom Bernd Brandes mu odpovedal. Títo dvaja muži sa stretli a dohodli sa, čo sa stane. A potom sa to stalo. Meiwes nakoniec Brandesa zabil, uvaril a zjedol. Neskôr bol obvinený zo zabitia a odsúdený na osem a pol roka väzenia.

person using MacBook Pro
Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

V Nemecku neexistoval zákon o kanibalizme, takže z toho nemohol byť obvinený. A vražda bola mimo hry vďaka videu, na ktorom obeť súhlasí s tým, čo sa deje. Zabitie bolo to najlepšie, čo mohli urobiť.

Žena použila chatovacie miestnosti na potenciálne zorganizovanie vlastnej vraždy

V roku 1996 sa dvaja ľudia stretli v chatovacej miestnosti a toto stretnutie sa skončilo smrťou. Smrť, s ktorou zrejme obaja súhlasili. Sharon Lopatka sa stretla s Douglasom Glassom v chatovacej miestnosti, kde sa delili o extrémne násilné sexuálne fantázie. Glass hovoril o tom, že ju bude mučiť a zabije. Lopatka sa s ním išla stretnúť s vedomím, že to je to, čo ju čaká. Niekoľko dní po tom, ako ju vyzdvihol na železničnej stanici, bola mŕtva, pochovaná kúsok od jeho mobilného domu.

gray and black laptop computer on surface
Photo by Ales Nesetril on Unsplash

Glass bol pôvodne obvinený z vraždy prvého stupňa, ale neskôr to bolo znížené na neúmyselné zabitie napriek niekoľkým ďalším hrozným zločinom, ktoré sa k tomuto obvineniu pridružili. Tvrdil, že ju nikdy nemal v úmysle zavraždiť, ale jej rodina tomu neverila.

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre