Tvrdenia vodcov Severnej Kórei. Sú bizarné a alarmujúce!

27866

Vlada a pravidlá panujú v Severnej Kórei sú nanajvýš zvláštne, svojim spôsobom ohromujúce, no predovšetkým absolútne alarmujúce. Aj napriek tomu, že sa táto krajina sama považuje za socialistický štát, existuje veľké množstvo podobností s diktatúrou – najmä vláda Kim Čong-ila a Kim Čong-una. Navyše platí, že sa Severná Kórea takmer úplne dištancuje od svetovej komunity. Funguje na vlastnom uzavretom systéme, kde je vodcovi umožnená prísna kontrola v mnohých oblastiach, kam patrí aj dozor nad tým, aké informácie budú pripustené verejnosti. 

Od podivných informácií až po poburujúce klamstvá, prinášame vám tie najbláznivejšie veci, ktoré severokórejskí vodcovia verejne tvrdili.

V Kórei nie je nikto zdravotne postihnutý

Severná Kórea zaryto tvrdí, že sa v ich krajine nenachádza jediný občan, ktorý by mal zdravotné postihnutie. Zároveň sa ale o vláde hovorí, že je to preto, že ak sa takýto jedinec vyskytne, vláda ho dá zlikvidovať. Istý zdroj tvrdil, že deti, ktoré sa narodia ako postihnuté, odnáša hneď v nemocnici personál, následne majú byť vykastrovaní a žiť v akejsi dedine v izolácii. 

Severná Kórea tvrdí, že majú liek na AIDS a rakovinu

medication pills
Autor tejto fotografie je Hal Gatewood

Štátne médiá Severnej Kórei v roku 2016 informovali o tom, že sa ich výskumníkom podarilo vynájsť nový typ liečiva, ktorý mal dokázať vyliečiť AIDS a taktiež bojovať proti určitým typom rakoviny. To však nie je všetko. Svojimi účinkami mal tiež úplne zničiť vírus Eboly.

Čo je však tragédiou, smutnou pravdou a nešťastím pre zvyšok sveta, vedci odmietli verejne zdieľať konkrétne zložky, ktoré použili pri výrobe lieku. 

Vodcovia nepoužívajú záchod

white ceramic toilet bowl with cover
Autor tejto fotografie je Giorgio Trovato

Možno ste už o tomto počuli, no zdalo sa vám to tak absurdné, že ste to nemohli považovať za fakt. Naozaj kolovali chýry o tom, že Kim Čong-il a Kim Ir-sung nemali potrebu navštevovať toalety. Aký bol zámer tohto tvrdenia? Podporiť domnienku, že vodcovia sú prakticky bohovia s nadprirodzenými schopnosťami. 

Vodca Kim Čong-un však už túto filozofia ďalej nepropaguje, každému je jasné, že toaletu používa ako hociktorý iný človek. 

Kim Čong-un šoféroval už vo svojich troch rokoch

Zdroj: wikimedia common

Súčasťou učiteľských osnov zavedených v školách je i biografia vodcu Severnej Kórei Kim Čong-una a zahŕňa všetko od jeho narodenia. Tu sa píše, že bol považovaný za zázračné dieťa, ktoré už v troch rokoch vedelo šoférovať, v deviatich vyhrával jachtárske preteky a veľmi skoro sa tiež stal skúseným umelcom a hudobným skladateľom. 

Krajina vytvorila alkohol, ktorý by nemal spôsobovať “opicu”

Zdroj: wikimedia common

V roku 2016 ich krajina vyhlásila, že sa im podarilo vytvoriť alkohol, po konzumácii ktorého by nikto nemal trpieť na ťažkosti spojené s jeho pitím. Má sa vyrábať zo špeciálnych prísad, ktoré nespôsobujú bolesti hlavy ani nevoľnosť – a to aj v prípade, že by ste konzumovali 40%-ný alkohol. 

Kim Čong-il sa narodil pod dvojitou dúhou

rainbow
Autor tejto fotografie je Jesse Gardner

V oficiálnej biografie Kim Čong-ila sa uvádza viacero “zázračných” udalostí, ktoré mali doprevádzať jeho narodenie. Mal sa narodiť v istej vojenskej základni na posvätnej hore, kde sa krátko po jeho narodení na oblohe objavila dvojitá dúha.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Žabiačik
14. marca 2024 14:49

Ľutujem ľudí v tej krajine. A jasné, že tí vodcovia pred tým nemali potrebu chodiť na wc pretože to nikdy nestihli.