Brad Pitt: 10 najlepších filmov slávneho herca!

1098

Brad Pitt je známy americký herec, ktorý sa už od 90-tych rokov až po súčasnosť drží na absolútnom hereckom vrchole. Pravidelne natáča nové výborné filmy a aj preto ho zbožňujú milióny fanúšikov po celom svete. My sme si dovolili zostaviť náš subjektívny rebríček jeho najlepších filmov, pomáhali sme si pri jeho zostavovaní aj československou filmovou databázou CSFD.

10 – Moneyball

Moneyball je jediný športový film v tomto rebríčku. Je to životopisná športová dráma z roku 2011 a Brad Pitt tu hrá generálneho manažéra bejzbalového tímu. Na CSFD má film hodnotenie 78% a patrí medzi 1000 najobľúbenejších medzi divákmi.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

9 – Sedem rokov v Tibete

Dráma, dobrudružný, historický a životopisný. Do všetkých týchto kategórií je radený dnes už kultový film z roku 1997. Aj táto snímka sa na CSFD radí medzi 1000 najobľúbenejších a má hodnotenie 78%.

Autor tejto fotografie je Perfect Boys

8 – 12 rokov otrokom

12 rokov otrokom je historická a životopisná dráma z roku 2013. Na CSFD má hodnotenie užívateľov 80% a ide o zatiaľ prvý film v tomto rebríčku, kde Brad nehrá hlavnú postavu. Objavil sa tu len vo vedľajšej úlohe.

Autor tejto fotografie je Keith Baggett

7 – Bullet Train

Najnovšia snímka v tomto rebríčku. Je radená do kategórií akčný, thriller, aj komédia. Film vyšiel v roku 2022 a bol vyrobený v USA. V rámci CSFD má hodnotenie solídnych 80%.

6 – Dannyho parťáci

Filmová séria dnes už známa pod názvom Dannyho parťáci vyšla prvýkrát v roku 2001 ako film Dannyho jedenástka. Okrem Brada Pitta sa tu objavili napríklad George Clooney, Matt Damon, Andy Garcia alebo Julia Roberts. Na CSFD je film hodnotený na 83%. V roku 2004 vyšla druhá časť pod názvom Dannyho dvanástka a v roku 2007 tretia s titulom Dannyho trinástka. Brad si zahral vo všetkých troch.

Autor tejto fotografie je Georges Biard

5 – Podivný prípad Benjamina Buttona

Romanticko-dramatický fantasy film uzrel svetlo sveta v roku 2008 a bol vytvorený v USA. Dodnes je príbeh o tomto mužovi radený medzi najzaujímavejšie filmy posledných dvoch dekád. Na CFSD má 84% a je celkovo 143. najobľúbenejší film zo všetkých. V hlavnej úlohe sa s Bradom predstavila Cate Blanchett.

4 – Podfu(c)k

Podfu(c)k je krimikomédia z roku 2000 vyrobená v USA a vo Veľkej Británii. Ide o druhý film v tomto zozname, kde stvárnil Brad len jednu z vedľajších postáv. Tú hlavnú si zahral Jason Statham. Táto snímka má na CSFD 87%, je v rebríčku ako 58. najobľúbenejší film a ako 87. najlepší.

Autor tejto fotografie je NASA HQ PHOTO

3 – Nehanební bastardi

Aj vojnová dráma Nehanební bastardi má v rámci CSFD hodnotenie 87%. V rebríčku najobľúbenejších je na skvelom 23. mieste, v zozname najlepších na 110. priečke. Snímka vyrobená v USA a v Nemecku v roku 2009 je pravidelne radená aj medzi najlepšie vojnové filmy vôbec.

2 – Klub bitkárov

Jeden z najkultovejších, ak nie ten úplne najkultovejší film, v ktorom hrá Brad Pitt hlavnú úlohu. Tento dramatický thriller vznikol v roku 1999 a bol nakrútený v USA a v Nemecku. Spolu s Bradom si zahral hlavnú rolu Edward Norton. Na CSFD má 88%, je dvanásty najobľúbenejší a 56. najlepší film.

1 – Sedem

Sedem je mysteriózny a psychologický krimithriller natočený v roku 1995. Hlavné úlohy v ňom stvárnili Brad Pitt a Morgan Freeman. Z ďalších známych hercov sa tu objavili napríklad Gwyneth Paltrow, John C. McGinley alebo Kevin Spacey. Na CSFD je film hodnotený na 92%. Je vedený ako štvrtý najlepší film všetkých čias a ako trinásty najobľúbenejší medzi tunajšími divákmi.

Brad Pitt má okrem týchto desiatich snímok na svojom konte aj ďalšie skvelé filmy. Za všetky spomeňme ešte aspoň napríklad Legenda o vášni (1994) alebo Zoznámte sa, Joe Black (1998). Populárne sú aj jeho nedávne filmy, Babylon z roku 2022 alebo Vtedy v Hollywoode z roku 2019. Mnoho mužov má rado aj jeho vojnový film Fury z roku 2014. Zahral si napríklad aj jednu z vedľajších postáv v Deadpool 2.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre