Britský muž sa stal otcom 600 detí na jeho vlastnej klinike asistovanej reprodukcie

2010
doctor fotografia
Foto od Sole Treadmill

Muž v Anglicku sa stal otcom 600 detí, pretože na vlastnej klinike asistovanej reprodukcie opakovane používal vlastné spermie na umelé oplodnenie svojich pacientiek. Bertold Wiesner a jeho manželka Mary Barton si túto kliniku založili v roku 1940 a pomohli ženám počať vyše 1500 detí.

Spočiatku si všetci mysleli, že darcami spermií bolo len pár vysoko inteligentných známych. Teraz sa však ukázalo, že genetický materiál 600 detí pochádza priamo od samotného pána Wiesnera.

Barry Stevens, kanadský režisér, spolu s londýnskym advokátom Davidom Gollanczom dostali skvelý nápad. Spravia výskum DNA na klinike pána Wiesnera s podozrením, že by mohol využívať vlastné spermie. Výsledne však zistili, že sa tento rakúsky biológ stal otcom dvoch tretín detí, ktoré boli narodené vďaka jeho umelým oplodneniam.

Takéto jednanie je v dnešnej dobe trestné, ale v tej dobe nikto nevedel o tom, že je práve pán Wiesner darcom väčšiny materiálov.

Rovnaký darca by nemal byť využitý na vytváranie viacerých potomkom. Je to hlavne preto, aby sa jeho potomkovia náhodou nestretli a nezaložili spolu rodinu, kde by mali vysoký risk zdravotných problémov ich vlastných detí

Testy DNA boli spravené na 18 ľuďoch, ktorí majú korene na tejto klinike a boli narodení medzi rokmi 1943 a 1962. Výsledky potvrdili, že dve tretiny z nich boli skutočne potomkami pána Wiesnera.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre