Bývalí spolužiaci sa stretli po 50 rokoch, no skončilo to tragédiou. Muž sa pomstil kamarátovi za údajnú šikanu

6944

Dnes už dôchodcovia, kedysi veľmi dobrý kolektív zo školských lavíc. Bývalí spolužiaci sa stretli po neuveriteľných 50 rokoch. Nikto však nečakal ako tragický toto celé stretnutie dopadne. Jeden z mužov totiž zavraždil svojho bývalého spolužiaka. Ako dôvod uviedol, že sa mu chcel pomstiť za to, že ho údajne na strednej škole šikanoval.

69-ročný Thanapat Anakesri bol pozvaný na stretnutie začiatkom tohto mesiaca, aby sa so svojimi starými spolužiakmi stretol v Thajsku, konkrétne v provincii Ang Thong. Počas stretnutia si skupina posadala do bufetu a pripomenula si ich dospievajúce roky. Spočiatku bolo všetko veľmi milé, najskôr sa navečerali a pili víno. Thanapat sa však po čase postavil svojmu bývalému, rovnako starému, údajnému tyranovi Suthatovi Kosayamatovi. Thanapat je bývalý námorný dôstojník, no nemal žiadne zábrany. Spočiatku sa začal so Suthatom hádať, no ten povedal, že si na šikanu nespomína. Muž trval na tom, aby sa mu za týranie ospravedlnil. Suthat odmietol a povedal, aby na to zabudol. To však zrejme robiť nemal. Thanapat totiž vytiahol zbraň a bývalého spolužiaka chladnokrvne zastrelil.

Muž zakrúžkovaný vľavo je obeť a muž zakrúžkovaný vpravo na kraji je vrah:

Následne utiekol z miestnosti a raneného muža okamžite previezli do nemocnice. Po nejakom čase už však lekári skonštatovali smrť, nebolo mu pomoci. Ostatní muži polícii povedali, že vrah sa často sťažoval na šikanovanie, ale neverili, že by to mohlo dôjsť až tak ďaleko. Útočník bol v čase útoku opitý a zrejme aj to dopomohlo k tomuto činu. Organizátor stretnutia sa vyjadril takto: „Nikdy na to nezabudol. Spomínam si na problémy medzi nimi dvomi len veľmi matne, no nebolo to nič vážne. A keďže sa tieto veci stali tak dávno, nikdy by mi ani len nenapadlo, že by pre ne dokázal svojho priateľa zabiť. Všetci sme z toho šokovaní.“

Zosnulého už pochovali a všetci príbuzní i priatelia vzdali hold tomuto „starostlivému a milému“ človeku. Mali ho totiž všetci radi. Za svoje hriechy z minulosti bol ale potrestaný tým najhorším trestom. Polícia teraz hľadá vraha, ktorý utiekol zo svojho domu a myslia si, že žije v susednej provincii. „Bude obvinený z vraždy a nosenia zbrane bez licencie. Máme tip, že sa skrýva v provincii Singburi,“ povedal šéf polície.

 

Zdroj

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre