Bývanie v malom? So správnym nábytkom žiaden problém!

706

Bývanie vo veľkom byte nie je pre každého. Niektorí dokonca uprednostňujú malé byty pred veľkými apartmánmi. Avšak, nie preto, lebo na to nemajú dostatok financií. Práve malý byt pôsobí útulne a vy sa v ňom cítite ako doma. Okrem toho, to má aj svoje ďalšie výhody ako menej upratovania, menšia spotreba pri kúrení a aspoň sa v byte nestratíte.

Obr.1
Zdroj foto 1: petrmalinak / shutterstock.com

Nechajte to tak

Snažiť sa ubrať z niečoho, čo je už dosť malé, nie je veľmi rozumná voľba. Ak chcete získať z malého bytu čo najviac priestoru, zainvestujte do deliacich stien a regálov, prípadne paravanov či závesov. Ich schopnosťou je, že váš byt opticky rozdelia. Ako je to s materiálom? Nie veľmi ružovo. Preto siahnite po istote v podobe drevodekorov, kovových konštrukcií a textílií.

 

Investujte do svojho spánku

Určite ste už počuli o tom, že spaním strávime približne 1/3 nášho života. Prečo by ste na ňom mali šetriť? V malom byte existuje hneď niekoľko riešení. Napríklad si viete zaobstarať celé pochodie len na spanie. Pod ním ostane množstvo miesta pre obývaciu miestnost. Pokiaľ sa bojíte spánku hneď pod stropom, siahnte radšej po posteli s úložným priestorom.

 

Nič nezostane na zmar

S vyššie spomínanou postelou prechádzame k uložným priestorom. Toho v malom byte nie je veľa na rozdávanie. Určite by ste mali zvážiť kuchynské a šatníkové skrine alebo botník. Skvelým spôsobom, ako využiť čo najviac priestoru, ktorý v byte nevyužívate, sú skrine, ktoré siahajú až po strop. Ponúkajú množstvo miesta, kam môžete svoje veci odložiť.

 

Ste si istí, že to potrebujete?

Moderné výdobytky dnešnej doby ako umývačka riadu či práčka sú na nezaplatenie. Avšak nie v malom byte. Preto by ste na nich mohli ušetriť a vykonávali ich úlohu ručne. Váš byt tak získa opäť o niečo viac priestoru. O tomto bode svedčí aj nasledujúca téma o jedálenskom stole.

 

Život bez jedálenského stola

Nepotrebujete obrovskú lavicu, aby ste si vychutnali klasický obed. Dokážete sa najesť aj na malom stole určenom pre dvoch. Poprípade môžete zvážiť investíciu do barového pultu, ktorý sa dodáva s množstvom farieb, veľkostí a tvarov. Pokiaľ má vaša kuchyňa predsa len o niečo viac priestoru, umiestnite do nej rohový jedálenský set. Zmestia sa za neho až 4 osoby, čo je ideálne pre návštevy.

Obr.2
Zdroj foto 2: Dariusz Jarzabek / shutterstock.com

Čo je veľa, to je veľa

Menej je niekedy viac. To je veta, ktorá je na mieste pri téme o malých bytoch. Nie je však žiadnou novinkou, že malé priestory si častokrát vyžiadajú zúfalstvo spojené s nedostatkom priestoru. Na to však existuje riešenie v podobe bieleho základu. Prečo?

 

Biela pôsobí priestranne. Nesmiete zabudnúť ani na veľké formáty, medzi ktoré patria obklady a podlahové dielce. Čo sa týka dekorácií, s nimi opatrne. Buď ich nepoužite vôbec alebo len zriedka. Vítaný je aj nábytok s malou hmotnosťou. Neviete, kde takéto kúsky zohnať? Odpoveď je: nábytok online!

Bonus: zmiešajte dolné a stropné svetlá

Osvetlenie môže vylepšiť alebo kompletne rozbiť miestnosť. Vyhnite sa horným svetlám za každú cenu. Ak máte malú obývaciu izbu, nemá zmysel mať nadrozmerný luster alebo závesné svietidlo. Vyberte si radšej menšie, stojace lampy a svietidlá. Vďaka svetlám z hora a z dola naraz, sa bude miestnosť zdať vyššia, než v skutočnosti je.

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.