Časť lietadla spadla do obývanej časti. Nič netušiaci obyvatelia boli nesmierne vydesení

372

V týchto dňoch padol z oblohy kus lietadla a pristál v obytnej štvrti tesne pri Las Vegas. Ten kus pochádzal z lietadla Draken, ktoré je určené na vojenský výcvik. Tieto modely sa nachádzajú na neďalekej základni Nellis.

nellis fotografia
Foto od TDelCoro

„Prístupový panel spadol z lietadla štvrtok popoludní krátko po odchode zo základne Nellis počas rutinnej výcvikovej misii,“ povedal Scott Poteet, hovorca Draken International. Momentálne prebieha dôkladné vyšetrovanie týkajúce sa zistenia príčiny. Hoci to spoločnosť nazvala bežnou rutinnou výcvikovou udalosťou, pre obyvateľov to bolo niečo zvláštne a vystrašilo ich to. „Bolo okolo 2:00, keď sme počuli hlasný boom. Bolo ta naozaj strašidelné,“ povedal svedok. Ďalší sa pridal s tým, že sa veľmi zľakol a myslel si, že ide o streľbu.

Napriek vysvetleniu, ktoré prišlo už neskoro, neutešilo to nikoho z tých, ktorí boli svedkom incidentu. „Myslel som si, že svet končí alebo také niečo,“ povedal Alex Lopez. „A potom som vyšiel von a videl som, že moji susedia na niečo pozerajú,“ dodal. Nie je to však prvýkrát, čo kus lietadla padol akoby priamo z neba. V januári roku 2018 zasiahla auto lietadlová časť motora. V januári 2017 zas padol na zem počas turbulentného letu kryt motora a v septembri roku 2017 prasklo lietadlo Spirit v Detroite po prudkom vzlete.

„Myslím, že by mali lietadlá kontrolovať častejšie,“ povedal jeden z obyvateľov. „Pretože je to nebezpečné. Sú tu deti. Čo keď ďalší kus spadne a zraní niekoho?“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre